Korzyści z posiadania zwierzaka

01 Marzec, 2020
Wychodzenie na spacer, lepsza organizacja czasu, zwiększenie poczucia odpowiedzialności i walka z samotnością to jedne z niezaprzeczalnych powodów, dla których warto mieć zwierzaka.
 

Wiele osób przyjmuje do domu zwierzę, myśląc, że pomoże im to poczuć się mniej samotnym. Z czasem jednak ze zdumieniem zdają sobie sprawę, że takie towarzystwo przynosi im o wiele więcej pozytywnych zmian. W tym artykule opowiemy ci, jakie możesz odnieść korzyści z posiadania zwierzaka.

Korzyści z posiadania zwierzaka

Chociaż nie każdy może w to uwierzy, posiadanie zwierzaka przynosi korzyści emocjonalne, psychiczne i fizyczne. Jest to jedna z najlepszych form towarzystwa, jaką możemy mieć, co potwierdza 65% populacji, która mieszka z jakimś zwierzęciem. Czy to pies czy kot, posiadanie zwierzęcia do towarzystwa przynosi nam ogromne korzyści. Poniżej postaramy się wymienić jedne z najważniejszych.

Posiadanie zwierzaka sprzyja aktywności

Wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, i często zdarza się, że samotność, lęk, stres, a nawet zmęczenie, jeszcze pogłębiają ten nawyk. W rezultacie osoby takie wychodzą na zewnątrz tylko wtedy, gdy to jest naprawdę konieczne. Jednak jeśli masz zwierzę, po prostu musisz wychodzić, ponieważ czworonóg potrzebuje kilku spacerów dziennie.

Nie trzeba przekonywać, że spacery przyniosą korzyści nie tylko dla samego zwierzęcia, ale dla właściciela. Ruch na świeżym powietrzu aktywuje krążenie, poprawia nastrój i pozwala oddychać pełną piersią.

Aktywność fizyczna to jedna z korzyści z posiadania zwierzaka

Zwierzęta oczekują, żeby się z nimi bawić. Zabawa z nimi to okazja do wyjścia z domu, do biegania, podnoszenia przedmiotów i robienia wielu innych rzeczy. Te wszystkie zajęcia zmuszają cię do częstszych ćwiczeń. Ponadto, jeśli już jesteś jedną z osób, które ćwiczą, znajdziesz idealnego towarzysza w postaci swojego zwierzaka.

 
Jogging z psem


Zwierzę pomaga nam się organizować

Czy słyszałeś, co mówią niektórzy na temat organizacji czasu? Że im mniej rzeczy musimy robić tym mniej mamy na to czasu? To zdanie całkowicie potwierdza się w codziennym życiu. I rzeczywiście, zwierzak pomaga nam efektywniej organizować czas.

Będziemy musieli ustalić dla niego stałą rutynę, która pomoże również nam wprowadzić stały plan zajęć w naszym życiu. Pozwoli nam na lepszą równowagę i lepszą organizację i… lepsze wykorzystanie czasu. W efekcie polepszymy nasze samopoczucie i poczujemy prawdziwe wewnętrzne zadowolenie.

Posiadanie zwierzaka poprawia nasze poczucie odpowiedzialności

Konieczność dbania o żywą istotę sprawia, że ​​czujemy się przydatni i pobudza nas do większej odpowiedzialności. Jest to szczególnie ważne u dzieci, które są wychowywane w towarzystwie zwierzaka. Jeśli zlecimy im część odpowiedzialności za towarzysza, nauczą się wypełniać obowiązki. Taka umiejętność bez wątpienia przyniesie im korzyści w ich dorosłym życiu.

Affinity przeprowadziło sondaż wśród dzieci, w którym otrzymano zaskakujące wyniki. 90% dzieci twierdziło, że chętnie poświęciłoby swój czas na opiekę nad zwierzęciem. 80% z nich oddałoby ulubioną zabawkę swojemu psu. A 75% milusińskich byłoby gotowych wstawać wcześniej, aby wyprowadzić swojego zwierzaka na spacer.

 

Inną z korzyści z posiadania zwierzaka jest to, że możemy wyrażać emocje

Dla nieśmiałych ludzi, którym trudno jest wyrażać swoje uczucia i emocje, posiadanie zwierzęcia do towarzystwa może być idealnym rozwiązaniem. Bezwarunkowa miłość zwierzaka pomaga w uczeniu się wyrażania uczuć. Zwierzęta zawsze okazują nam swoje oddanie, wierność i miłość. Jest po prostu niemożliwe, by nie odpowiedzieć im tym samym.

Korzyści z posiadania zwierzaka - kobieta i kot

Zastanów się, czy rzeczywiście tak nie jest? Przypomnij sobie, jak twoi przyjaciele lub znajomi zmieniają głos podczas rozmowy ze swoimi zwierzętami. Właśnie o to chodzi.

Zwierzęta pomagają w kontaktach towarzyskich

Zwierzę to doskonały pretekst do rozpoczęcia rozmowy na ulicy lub w parku. To z kolei może nas prowadzić do nawiązania nowych przyjaźni, które powiększą nasz krąg znajomych.

Posiadanie zwierzaka pomaga zmniejszyć stres

Nikt nie może oprzeć się oddanej i radosnej mordce zwierzaka, gdy wraca do domu po całym dniu. Bez względu na to, jak bardzo zły lub zestresowany wychodzisz z pracy lub jakie rodzinne kłopoty Cię przytłaczają. Kiedy otwierasz drzwi i widzisz, jak twój zwierzak skacze z radości, że cię widzi, od razu zapominasz o wszystkim, co przytłoczyło cię kilka minut temu.

 

Zwierzęta zmniejszają poczucie samotności

To prawda, że ​​nie możemy z nimi rozmawiać. Ale kiedy wiesz, że w domu jest ktoś jeszcze, kto cię kocha, troszczy się o ciebie i na swój sposób okazuje Ci czułość, o wiele chętniej wracasz do domu. Obecność zwierzaka sprawia, że nie czujesz się sam.

Ponadto psy lub koty mają niezwykły talent w poprawianiu humoru. Przygody, których Ci z pewnością dostarczą, a także mnóstwo śmiechu, który wywołają swoimi gestami i psotami, zdecydowanie poprawią Twoje samopoczucie.

Oto niektóre z najważniejszych korzyści z posiadania zwierzaka do towarzystwa. Nie adoptowałeś jeszcze zwierzaka? Cóż, nie zastanawiaj się więcej, im szybciej to zrobisz, tym, szybciej twoje życie znacznie się poprawi!