Porady, jak wybrać kostium dla psa

11 lutego 2020
Wszyscy wiemy, że psy wyglądają uroczo w kostiumach. Jednakże, zanim wybierzesz odpowiedni kostium dla pupila powinieneś rozważyć kilka rzeczy.

Obecnie, coraz więcej osób przebiera psy na specjalne okazje, takie jak Boże Narodzenie czy Halloween. Kostiumy dla psów są zazwyczaj zabawne i rodzinie na pewno spodoba się przebrany pies. Jednak ważne jest, aby być ostrożnym wybierając kostium dla psa.

Porady jak wybrać kostium dla psa

Aby wybrać idealny kostium dla twojego przyjaciela musisz pamiętać o następujących wskazówkach:

1. Wygoda psa zawsze musi być na pierwszym miejscu

Kostium może świetnie wyglądać na twoim pupilu, ale nie sprawdzi się, jeśli psu nie będzie w nim wygodnie. Chociaż częścią celu jest sprawienie, aby zwierzę wyglądało zabawnie lub uroczo, to jego komfort zawsze musi być najważniejszy.

Z tego powodu nie powinno się zmuszać psa do noszenia kostiumu, który mu przeszkadza. Należy również pamiętać, że przyzwyczajenie się do nowego stroju zajmie mu trochę czasu. Jako właściciel powinieneś szanować psa i wiedzieć jak zachęcać go do przyzwyczajenia się o kostiumu.

2. Zawsze wybieraj wysokiej jakości materiały

Przeglądając internet lub sklepy znajdziesz kostiumy w różnych stylach, cenach i z różnych materiałów. Wyższej jakości ubranka będą droższe, ale myśl o nich w kategorii inwestycji.

jak wybrać kostium dla psa

Idealnie jest znaleźć kostium psa wykonany z wytrzymałych i hipoalergicznych tkanin. Ważne jest również, aby spojrzeć na szwy i wykończenia. Upewnij się, że nic nie będzie swędzić ani podrażniać sierści twojego zwierzaka.

3. Znaj wymiary psa, aby wybrać odpowiedni rozmiar

Być może wydaje się to oczywiste, ale wciąż jest to kluczowy czynnik, gdy wybiera się kostium dla psa. Zanim kupisz ubranie – ostrożnie i spokojnie zmierz psa.

Idealne dopasowanie sprawi, że psu będzie wygodnie i będzie mógł z łatwością się poruszać. Kostium nie powinien krępować ruchów, nie powinien być zbyt ciasny, za długi ani za duży.

4. Unikaj kostiumów z małymi dekoracjami lub akcesoriami

Wiele kostiumów ma detale, dekoracje lub akcesoria, które wzbogacają ich design. Wybierając kostium dla psa ważne jest, aby zwrócić uwagę na guziki, kamienie i ozdoby.

Możesz kupić kostium z tymi zdobieniami, o ile są one bardzo mocno przymocowane do materiału, nie chcesz, aby łatwo się odczepiały. Nie powinieneś kupować żadnych ubrań, które mają małe dodatki, które twój pies może połknąć.

Z drugiej strony pamiętaj, że bardzo duże ozdoby mogą być ciężkie, co utrudni twojemu psu poruszanie się. Ponadto, jeśli są zbyt jasne lub, twój pies może się przestraszyć.

Kostium dla psa – jak pomóc zwierzęciu przyzwyczaić się do noszenia go

Jak już wspomnieliśmy, pies może potrzebować trochę czasu, zanim przyzwyczai się do nowego kostiumu. Zwłaszcza, jeśli nie nosił wcześniej ubrań.

Po pierwsze musisz zrozumieć, że proces ten jest powolny i stopniowy. Żadne zwierzę nie potrafi przyzwyczaić się do czegoś w jeden dzień, ponieważ zmiany wymagają czasu oraz asymilacji.

Chociaż zawsze powinniśmy szanować czas i ograniczenia psów, można im delikatnie pomóc w procesie adaptacji. Pamiętaj jednak, że nigdy nie należy zmuszać psa do przebierania się lub noszenia kostiumu wbrew jego woli.

przebrania dla psów

Zanim ubierzesz psa w kostium powinieneś położyć ubranie obok niego, aby pupil mógł je powąchać i przyzwyczaić się do niego. Następnie możesz spróbować założyć kostium po raz pierwszy i zobaczyć, jak zareaguje. Jeśli czuje się niekomfortowo, natychmiast go zdejmij i spróbuj innym razem.

Kiedy zacznie się w nim czuć dobrze, powinieneś użyć wzmocnienia pozytywnego, aby nagrodzić jego odwagę i zachęcić go do noszenia kostiumu. Oprócz nagradzania go smakołykami, możesz także poświęcić trochę czasu na zabawę z nim.

Opieka nad psem w kostiumie

Wykonaj powyższe kroki w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku, takim jak dom; to zagwarantuje skupienie u psa. Drugim etapem przyzwyczajania psa do kostiumu jest zabranie go po przebraniu na ulicę.

Wyjście na dwór z psem w kostiumie może oznaczać pewne wyzwania, a mianowicie innych ludzi! Wiele osób zobaczy, jak uroczo twój pupil wygląda w przebraniu i będzie chciało do niego podejść, aby go pogłaskać. Dotyczy to szczególnie dzieci.

Tego rodzaju sytuacje mogą byś stresujące lub przerażające dla twojego psa, dlatego zawsze powinieneś na nie uważać. Upewnij się, że twój pies jest odpowiednio uspołeczniony i nauczył się, jak prawidłowo zachowywać w towarzystwie ludzi oraz innych zwierząt.