Które ptaki są najlepszymi zwierzętami domowymi?

26 Grudzień, 2019
 

Ptaki są idealnymi zwierzętami domowymi dla tych, którzy nie mogą poświęcić wystarczająco dużo czasu psom lub kotom. Zwykle nie wymagają dużo opieki.

Wiele osób woli psy lub koty, a nie ptaki, ponieważ są to dwa najpopularniejsze gatunki zwierząt domowych. Jednak zanim zdecydujemy się na dane zwierzę ważne jest, aby wziąć pod uwagę nasz styl życia. Twoje przyzwyczajenia, rutyna i ogólna sytuacja życiowa decydują o tym, które zwierzę jest dla Ciebie bardziej odpowiednie.

Dla tych, którzy pracują przez wiele godzin pies nie jest dobrym rozwiązaniem. Psy wymagają ciągłego towarzystwa. W innym przypadku mogą zachorować na depresję. Poza tym, jeśli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu lub domu psy lub koty mogą nie być dozwolone.

Chociaż posiadanie psów lub kotów może być bardzo satysfakcjonujące zwierzęta te wymagają czasu i opieki. Istnieje jednak też opcja dla tych, którzy nie mają czasu ani środków na opiekę nad czworonożnymi przyjacielami.

Ptaki mogą zapewnić towarzystwo i dać uczucie szczęścia żądając bardzo niewiele w zamian. Ponadto ptaki są bardzo inteligentne, ponieważ ich ewolucja pozwoliła im rozwinąć unikalne umiejętności.

Ptaki mają bardzo rozwinięte zdolności poznawcze, co przekłada się na łatwość rozwiązywania problemów. Mogą nauczyć się wzorców wzrokowych i słuchowych, rozpoznawać swoje imię i z łatwością liczyć przedmioty.

kakadu
 

Z drugiej strony ptaki są również bardzo tanie w utrzymaniu. W porównaniu z czworonożnymi zwierzętami opieka nad ptakami jest dość prosta. Nie wymagają wyprowadzania na spacery ani dużych ilości jedzenia. Ponadto ptaki same się myją. Spędzają większość dnia pielęgnując skrzydła, aby były gładkie i lśniące.

Ogólnie ptaki są bardzo towarzyskie. Mogą przywiązać się tak bardzo, jak psy lub koty. W tym artykule podpowiemy Ci, które ptaki są najlepszymi zwierzętami domowymi.

Które ptaki są najlepszymi zwierzętami domowymi?

Istnieją pewne gatunki ptaków, które bardziej nadają się do życia w zamkniętych przestrzeniach, takich jak dom lub mieszkanie. Dlatego wielu potencjalnych właścicieli szuka informacji na temat rożnych gatunków ptaków. Łatwiej jest nawiązać emocjonalną więź ze zwierzęciem o przyjaznej i wesołej naturze.

Właściciele ptaków zawsze będą mieli na ciele drobne zadrapania i blizny. Można jednak zmniejszyć ryzyko zranienia, jeśli starannie wybierzemy gatunek ptaka. Oto niektóre z najbardziej przyjaznych ptaków:

1. Papużka falista

Papużka falista, znana również jako papużka australijska, jest jednym z najczęstszych gatunków wśród ptaków domowych. Ten mały ptaszek, pochodzący z Australii, stał się popularny na całym świecie.

Jego mały rozmiar sprawia, że jest to idealny gatunek do trzymania w zamkniętych przestrzeniach, takich jak mieszkania.

papużka falista
 

Papużki faliste mogą mieć gorący temperament. Jednak przy należytej staranności i szkoleniu papugi mogą być wyjątkowo przyjaznymi ptakami. Poza tym, że są małe i łatwe w pielęgnacji, papugi bardzo lubią trenować. Są idealne dla osoby, która właśnie przeszła na emeryturę i chce zająć czymś swój umysł.

Ponadto papugi mogą nauczyć się bardzo interesujących i zabawnych sztuczek. Papugi mają zdolność powtarzania słów. Niektóre z nich mogą nawet powtarzać całe rozmowy. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem w Internecie znajdziesz kilka filmów pokazujących zdolności fonetyczne papużek.

2. Najlepsze ptaki domowe – nimfa

Jeśli jesteś osobą, która szuka szczęśliwego i kochającego ptaka nimfy kakadu są właściwym wyborem. Kakadu są piękne i mogą stać się idealnymi zwierzętami domowymi, jeśli poświęcimy im wystarczająco dużo uwagi.

nimfa

Kakadu są ptakami pochodzącymi z Australii. Ogólnie rzecz biorąc kakadu to dzikie ptaki. Z tego powodu dorosłe kakadu nie mogą być adoptowane jako zwierzęta domowe. Jednak jeśli kakadu jest pod odpowiednią opieką i jest karmiony już od pisklęcia może stać się idealnym towarzyszem.

Kakadu to ptaki bardzo towarzyskie. Potrzebują stałej interakcji, aby prowadzić szczęśliwe życie, dlatego konieczne jest, aby mieć czas na przebywanie z Twoim kakadu. Bez niezbędnej opieki kakadu mogą wpaść w depresję i nabyć negatywne nawyki.

Kakadu nimfy wymagają dużej uwagi ze względu na swoją wysoką inteligencję. Chociaż kakadu zwykle nie uczą się mówić potrafią naśladować wiele dźwięków z życia codziennego: od dźwięku dzwonka po wiadomości lub połączeniach przychodzące.

 

Dzięki swojej inteligencji kakadu nimfy mogą rozwinąć poczucie humoru podobne do dzieci. Lubią się bawić i towarzyszyć swoim właścicielom w codziennych zadaniach.

3. Papugi

Od kilku lat papugi stały się jednym z ulubionych zwierząt domowych na świecie, chociaż mają silną osobowość. Dzięki swojej inteligencji papugi mogą nauczyć się rozpoznawać, co im się podoba, a co nie od posiłków po miejsca, a nawet ludzi.

papuga

Ci, którzy myślą o posiadaniu papugi jako zwierzęcia domowego powinni wziąć pod uwagę kilka czynników. Właściciel papugi musi mieć czas na tworzenie z nią więzi, ponieważ papugi potrzebują uwagi i przywiązania. Dlatego papugi muszą ciągle się bawić i wykonywać czynności, które ćwiczą ich inteligencję.

Zdecyduj się wprowadzić ptaki domowe do Twojego życia. Twoje zwyczaje, rutyna i ogólna sytuacja życiowa zadecydują o tym, które zwierzę jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie.