Jak dbać o zwierzaki - przeczytaj kilka wskazówek

26 Listopad, 2019
Odpowiedzialność za opiekę nad swoimi zwierzętami spoczywa na właścicielu, a to oznacza, że musi być świadomym całej listy zasad, które dotyczą zarówno leczenia, jak i potrzeb zwierzęcia.
 

Adopcja zwierzaka pociąga za sobą odpowiedzialność, ponieważ jego życie będzie zależeć od nas. Dlatego zdobycie wiedzy, jak dbać o zwierzaki wchodzi w zakres przygotowań do adopcji. Istnieją podstawowe wytyczne, których należy przestrzegać, aby zwierzę nie chorowało i dobrze się rozwijało.

Dzisiaj porozmawiamy więc o tym, jak dbać o zwierzaki. Ponieważ mimo, że te rzeczy wydają się oczywiste, nie każdy zdaje sobie z nich sprawę.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o swoje zwierzaki, musisz uwzględnić szereg wskazówek

Sterylizacja świadczy o tym, że chcesz dbać o swoje zwierzaki

Jeśli Twoim celem nie jest posiadanie szczeniąt, najlepiej wysterylizować swoje zwierzęta, czy to psy czy koty. Okres rui czy cieczki to skomplikowany czas u zwierząt, ponieważ stają się one niezrównoważone i chcą zrobić wszystko, aby zaspokoić swoje pragnienia.

Stary pies potrzebuje opieki

Ponadto u niesterylizowanych zwierząt mogą rozwinąć się agresywne lub destrukcyjne zachowania oraz mogą odczuwać niepokój i stres. Aby uniknąć tego wszystkiego, kastracja i sterylizacja jest sprawdzonym, niezbędnym sposobem. Ponadto unikniesz posiadania większej liczby zwierząt, na które możesz nie być przygotowany.

 

Prawidłowe karmienie zwierząt

Chociaż na rynku dostępna jest szeroka gama produktów spożywczych i możemy mieć ochotę wybrać najtańszą karmę, może to nie być najbardziej odpowiedni wybór dla naszych zwierząt domowych.

Pomyśl, że potrzeby żywnościowe zwierząt mogą się bardzo różnic w zależności od określonej rasy, rozmiaru zwierzęcia i jego wieku. Zawsze wybieraj więc karmę odpowiednią dla swojego zwierzaka: zastanów się, czy jest to szczeniak, zwierzę w podeszłym wieku czy konkretna rasa.

Odpowiednie pożywienie

To prawda, że ​​wybór tych konkretnych produktów może prowadzić do większych wydatków, ale na dłuższą metę będzie to korzystne dla twoich zwierząt. Pamiętaj również, że dieta powinna być zbilansowana i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Ponadto powinna także mieć niską zawartość tłuszczu i węglowodanów, natomiast wysoką zawartość białka.

Jeśli chcesz dbać o zwierzaki, odpowiedz na ich miłość

Zwierzęta są wiernymi towarzyszami, którzy zawsze okażą ci swoją miłość, bez względu na to, jak je traktujesz. Ale oczywiście, czy istnieje powód, by traktować je źle? Pomyśl o całej miłości, jaką ci dają, i odpowiedz na nią w ten sam sposób. Zasługują na to!

 
Codzienna porcja pieszczot

Zwierzęta wiedzą, jak docenić kogoś, kto ich kocha i odpowiadają w ten sam sposób. Natomiast potrafią nawet oddalić się od tych właścicieli, którzy nie odpowiadają na ich miłość. Aby mogły czuć się kochane, a tym samym były zrównoważone i szczęśliwe, poświęć im czas, baw się z nimi i chodź z nimi na spacer.

Niezbędne ćwiczenia

Ćwiczenia są niezbędne dla wszystkich zwierząt. Wiele osób zadowala się tym, że mogą wyprowadzać swoje zwierzaki trzy razy dziennie na kilka minut, aby mogły załatwić swoje potrzeby. Ale te mini-spacery nie odpowiadają potrzebom fizycznym zwierząt domowych.

Jak dbać o zwierzaki - spacery

Poświęć czas na spacer, bieganie lub zabawę z Twoim zwierzakiem. Dzięki temu jego stawy, kości i mięśnie będą utrzymywane w dobrym stanie. Ponadto będzie to sposób na uwolnienie adrenaliny i nagromadzonego stresu, zarówno dla nich, jak i dla Ciebie.

 

Kontrole weterynaryjne wchodzą w zakres tego, jak dbać o zwierzaki

Szczepionki i kontrola chipa są obowiązkowe, ale to nie znaczy, że powinny to być jedyne wizyty naszych zwierząt domowych u weterynarza. Przecież my sami co roku chodzimy do różnych specjalistów, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Podobnie, nasze zwierzęta potrzebują rutynowych kontroli, które dają nam pewność, że wszystko działa poprawnie.

Wizyta u weterynarza

Pomyśl, że czasami zdarzają się ciche choroby, których nie zauważamy, a dzięki rutynowej kontroli weterynaryjnej możesz uratować życie zwierzęciu.

Dbanie o higienę zwierząt

Higiena jest bardzo ważna, gdy masz zwierzęta, ale nie mówimy tu tylko o jego regularnym kąpaniu. Mówimy o pielęgnacji jego sierści, pazurów, uszu, zębów, legowiska i wszystkich używanych przez nich przedmiotów.

Jak dbać o zwierzaki - pielęgnacja uszu
 

Myj dokładnie miski zwierzęcia przy każdej zmianie posiłku. Dotyczy to również poidełka, czy miski na wodę. Zawsze utrzymuj legowisko i jego otoczenie w czystości.

Jeśli chcesz dbać o zwierzaki, pozwalaj im udzielać się towarzysko

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez wielu właścicieli psów jest niedopuszczanie, by ich pies spotkał się z innymi psami. Być może dzieje się tak z obawy, że psy zaczną ze sobą walczyć. Ale to nie pomoże twojemu zwierzakowi poczuć się szczęśliwym. Pamiętaj, że kontakt z towarzyszami jest niezbędny w jego życiu.

Dwa biegnące psy

Pozwól, żeby Twój zwierzak udzielał się towarzysko z innymi psami a także z innymi ludźmi. Przede wszystkim pomoże mu to być szczęśliwym i zrównoważonym. Ale to nie jedyna korzyść. Dzięki temu pies nauczy się także jak być miłym i przyjaznym zwierzakiem, do którego każdy może podejść.

Czy dobrze zapoznałeś się z tymi wskazówkami, jak dbać o swoje zwierzaki? Teraz zastosuj je w praktyce, a zobaczysz, jak szczęśliwe, zdrowe i towarzyskie będą Twoje zwierzęta.