Rasy psów – 7 przykładów, które pokochasz!

25 sierpnia 2018

Miłośnicy psów od zawsze pragnęli być w posiadaniu osobników czystej rasy. Było to spowodowane ich niezwykłym pięknem i elegancją. Ostatnio jednak mamy do czynienia z nowym trendem. Coraz więcej ludzi pragnie mieć rasy mieszane. Jak zatem może wyglądać połączenie dwóch różnych czystych ras?

Wyglądałoby to wręcz fantastycznie! A to nie wszystko, ponieważ jest to całkowicie wykonalne. Poniżej przedstawimy wam niektóre rasy mieszane, których rodzice są przedstawicielami dwóch czystych ras. Znajdziecie tam kilka zabawnie wyglądających, a zarazem pięknych okazów.

Dziwne rasy psów, które pokochasz

Bardzo możliwe, że przedstawione poniżej rasy staną się popularne i poszukiwane podobnie jak psy czystej krwi. Nawet jeśli tak się nie stanie, to zawsze możemy wyobrazić sobie jak unikatowymi cechami by się wyróżniały.

różne rasy psów. Jamniczki

Z uwagi na fakt, że rasy będące tematem naszego dzisiejszego artykułu praktycznie nie istnieją, wymyśliliśmy nazwy dla każdej z ras, łącząc człony dwóch oryginalnych ras ze sobą. W ten sposób nasz dzisiejszy materiał będzie jeszcze zabawniejszy!

Wykorzystaj nazwy i postaraj się odgadnąć jakie rasy psów były rodzicami przed przeczytaniem opisu każdej z nich. Gotowy?

Corgimatyńczyk

To niezwykłe zwierzę jest mieszanką pomiędzy Dalmatyńczykiem a Corgi. Corgi mają bardzo krótkie nogi i wielkie szpiczaste uszy. Dodatkowo ich sierść jest bardzo gęsta i silna. Z drugiej strony dalmatyńczyk…ok na pewno wiesz jakimi cechami rasa ta się charakteryzuje.

Teraz wyobraź sobie psa, który wysokością ledwo sięga Twoich łydek, jest umaszczony w kropki i posiada szpiczaste uszy…tak, to jest Corgimatyńczyk w całej okazałości!

Pudelski

Będzie to dziwna kombinacja pomiędzy Husky i Pudlem Francuskim.

Wszyscy wiemy, że Husky są szare, włochate i mają niebieskie oczy. Pudeł Francuski dla czytelników, którzy nie wiedzą…jest tym najbardziej powszechnym rodzajem pudla na świecie.

Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić taką rasę mieszaną? Jest to totalnie urocza wizja! Wygląda jak szczeniak Husky z wielką głową. Jednak duży rozmiar jest efektem wywołanym jedynie przez sierść, która na okrągły kształt.

Corgi-Pudel

Czy jesteście w stanie sobie wyobrazić psa rasy Corgi z miękkimi uszami i całkowicie białą sierścią? Albo pudla z wielkimi szpiczastymi uszami? Obie wizje są tak niesamowicie urocze, że rozbawiłyby każdego, kto takiego psa spotka na ulicy.

Chihuahuamnik

Istnieją ludzie, którzy nie do końca lubią cechy i wygląd pyszczków u jamników. Myślisz, że można to zmienić dodając mu pysk, który wygląda jak u psa rasy Chihuahua? Chihuahua z ciałem Jamnika byłby bardziej elegancki i silniejszy niż w swoim normalnym malutkim ciele.

Dodatnie elegancji głowy Chihuahuy do ciała Jamnika stworzyłoby absolutnie niesamowitą i uroczą rasę psa! W zależności od Twoich preferencji wizualnych…

Chowchowski

Pomieszanie dwóch najbardziej uroczych ras na świecie w jedno nie może dać nam innego rezultatu niż..ideał. Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić Husky pokrytego tak gęstą sierścią, że prawie go nie widać?

Jakby wyglądał Chow Chow z brązową lub szarą sierścią i przeszywającym niebieskim spojrzeniem? Jeżeli byście takiego spotkali, to nie uwierzylibyście, że nie jest to pluszowy miś. Ciężko jest sobie wyobrazić dziwniejszą i kochaną rasę psa aniżeli ta!

Golden-mnik

Czy również uwielbiasz Golden Retrievery, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca w swoim małym mieszkaniu? Nie martw się! W tym przypadku będziesz mógł być posiadaczem „małego” egzemplarza!

Jest to możliwe w przypadku wymieszania ras pomiędzy Goldenem a Jamnikiem. Jak to w ogóle możliwe? Nie mamy pojęcia. To co wiemy, to to, że mieszanka ta naprawdę istnieje! Możecie zatem mieć Golden Retrievera o rozmiarze Jamnika lub bardzo włochatego Jamnika…albo miks wszystkich dowolnych cech charakterystycznych obu ras.

Pitski

Jak w ogóle ktoś mógł nawet pomyśleć o tych dwóch rasach krzyżujących się ze sobą!? Jeżeli miks Pitbulla i Husky wydaje Ci się czymś dziwnym, to zdecydowanie nie jesteś odosobniony.

Obie wymienione rasy mogą stworzyć bardzo zabawnie wyglądające potomstwo. Posiada ono rozmiary i czaszkę Pitbulla, ale pysk, sierść, kolor i niebieskie oczy odziedziczone po Husky. Czy kiedykolwiek widziałeś coś dziwniejszego a jednocześnie uroczego?

husky

Były to tylko niektóre najciekawsze rasy psów. Mamy nadzieje, że Wam się podobały. Zachęcamy do podzielenia się z nami Twoją opinią na temat ciekawych ras, o których dzisiaj nie wspomnieliśmy.