Psy ze zmarszczkami – słyszałeś o nich?

13 Październik, 2019
Chociaż dla niektórych osób zmarszczki mogą być nieatrakcyjne, właściciele tych psiaków na pewno za nimi przepadają.
 

Psy ze zmarszczkami – na pewno jako pierwszy przykład przychodzi Ci na myśl Shar pei. Nie jest to jednak jedyna rasa na świecie, której osobniki mają zabawne, ale urocze zmarszczki. Dzisiaj przedstawimy Ci niektóre z tych pomarszczonych psów, które mogą być dla Ciebie zaskoczeniem.

Psy ze zmarszczkami

Niektóre osoby kochają psy ze zmarszczkami, ale są też tacy, którzy za nimi nie przepadają. Są to psy, które uwielbiasz lub których w ogóle nie lubisz. My je kochamy! A Ty? Czy nie sądzisz, że ich zmarszczki sprawiają, że są urocze i chcesz je ciągle przytulać?

Prawdą jest również to, że psy ze zmarszczkami wymagają większej opieki niż psy z normalną skórą. Są jednak tego warte. Oto niektóre z najbardziej pomarszczonych ras psów:

Shar pei

Jest to król psów ze zmarszczkami. Nie ma lepszej rasy, która powinna rozpoczynać naszą listę. Shar pei – widniejący na powyższym zdjęciu – pochodzi z Chin. Póki co nie ma wyjaśnienia tłumaczącego, skąd pochodzą zmarszczki tych psów. Są to jednak jedne z najsłodszych i najpiękniejszych psiaków, jakie istnieją.

Chociaż może się wydawać, że w miarę dorastania zmniejsza się ich ilość zmarszczek, ich pyski pozostają tak samo urocze, jak gdy psy były szczeniakami. Żadna inna rasa nie ma więcej zmarszczek, niż shar pei.

Dog z Bordeaux

Powodem, dla którego shar pei znajduje się na szczycie naszej listy, jest to, że są one pomarszczone na całym ciele. Jednak dog z Bordeaux ma również wiele zmarszczek, szczególnie na mordce i szyi.

 
psy ze zmarszczkami

Kiedy są szczeniętami, ich zmarszczki są jeszcze bardziej widoczne i pozostają na pysku psa aż do dorosłości. Chociaż rasa ta jest duża i wygląda dość poważnie, zmarszczki dodają im uroku. Doskonale odzwierciedlają one naturę tych psów, które są znane z tego, że są przyjazne, spokojne i życzliwe.

Bloodhound

Zmarszczki psów rasy bloodhound pozostają często niezauważone, głównie dlatego, że ich uszy są bardzo widoczne i wyróżniają się na tle całego ciała. Jednak szyja, pysk, uszy i ciało tego psa są pokryte obwisłą, pomarszczoną skórą, która nadaje im szlachetny wygląd.

pomarszczone psy

Ze względu na swój przyjemny wygląd i spokojną, przyjazną naturę, psy tej rasy mogą być świetnymi psami ratowniczymi lub terapeutycznymi.

Mops

Czy widziałeś kiedykolwiek bardziej uroczego psa, niż ten? Chociaż to, co najbardziej wyróżnia mopsy, to ich mały rozmiar, zadarty nos i wyłupiaste oczy, to ich pomarszczona skóra sprawia, że są one tak kochane.

 
mops

To wspaniałe zwierzę, które idealnie nadaje się na towarzysza domu, ponieważ jest ono czułe i wesołe. Psy te mają również świetny kontakt z dziećmi. Jeśli jednak chcesz zabrać mopsa na wspólny jogging, może za Tobą nie nadążyć.

Buldog francuski

I na koniec – buldog francuski. Te urocze psy ze zmarszczkami przyciągają uwagę wszystkich. Pierwszą rzeczą, którą możesz zauważyć, jest ich pulchne ciało o gładkiej skórze i spiczastych uszach. Jednak ich pyski pełne są uroczych zmarszczek, które sprawiają, że psiaki te są naprawdę wyjątkowe.

buldog francuski

Jest to idealna rasa zwierząt domowych, ponieważ buldogi francuskie są bardzo wesołe i zabawne. Jako szczenięta są wyjątkowo słodkie. Jednak ich zadarte nosy mogą powodować problemy z oddychaniem.

Czy miałeś kiedykolwiek jakąś rasę psa ze zmarszczkami? Jeśli myślisz o wzięciu zwierzaka pod swój dach, pamiętaj, że łączy je jedno: spokojna, ale wesoła natura.