Opuszczony pies – ponownie odrzucony przez ludzi

21 lutego 2019
Nie każdy pies może znaleźć dobry i kochający dom. Dowiedz się, jak możesz pomóc psom w takiej sytuacji.

Opuszczony pies– chyba nie ma nic smutniejszego. Wielu twierdzi, że zwierzęta mają lepsze charaktery od ludzi. W niektórych sytuacjach okazuje się, że to prawda. Gdy słyszymy „historię o porzuconych psach”, zawsze przed oczami stają nam biedne, opuszczone psy z ulicy. Jednak historia, którą dziś wam opowiadamy, pokazuje nam kolejną okrutną lekcję życia.

Myślenie, że ktoś może porzucić to samo zwierzę dwa razy brzmi podle, okrutnie i jest niezwykle smutne. Chociaż niestety czasem się to dzieje. Przeczytaj tą poruszającą historię.

Wizyta w schronisku dla zwierząt

To był dzień, jak każdy inny, kiedy pewna para przybyła do schroniska dla zwierząt, aby adoptować szczeniaka. Według wskazówek protokołu, pracownicy dobrze im się przyjrzeli i pokazali im wszystkie zwierzęta, które były w schronisku.

Para chodziła, oglądała zwierzęta i głaskała, te, które wydawały im się najbardziej urocze. Wszystko wskazywało na to, że znaleźli się w idealnym miejscu, aby znaleźć to, czego szukali. Jednak wkrótce stało się coś, co zaszokowało wszystkich pracowników.

pies głaskany

Opuszczony pies- krótka radość ze spotkania

Jeden z opuszczonych psów podszedł do nich, jakby znał ich przez całe życie. Zaczął płakać, wyć i biegać w kółko, szalony ze szczęścia. Wydawało się, że znalazł swój zagubiony skarb! I nie był nawet smutny z bycia w schronisku, ponieważ widać było, że czuł się tak, jakby znalazł kogoś, kogo dawno stracił.

Widząc reakcję psa, wolontariusze, którzy wciąż byli zdumieni, zachęcali by para wzięła właśnie tego psa. Wydawało się, że mają specjalną więź. Para jednak odmówiła. Dlaczego?  Pracownicy schroniska nie mogli tego zrozumieć.

Widząc, że są pod presją otoczenia, para musiała wyjawić straszną prawdę. Pies był ich, ale opuścili go, gdy stał się starszy i zachorował. Mimo że zwierzę powróciło w schronisku do zdrowia, para nie chciała wziąć na siebie odpowiedzialności i zażądała adoptowania innego opuszczonego psa.

Oczywiście, schronisko nie uległo ich prośbie. Nie tylko nie pozwolili im adoptować innego psa, ale upewnili się, że para nie może adoptować innego psa w żadnym pobliskim schronisku. Nawet spisano i złożono zażalenie przeciwko nim.

Para, która nie będzie w stanie adoptować innego opuszczonego i porzuconego psa

Wszystko to zostało stało się jakiś czas po tym, jak pracownicy schroniska zbadali sytuację tego psa. Gdy został znaleziony, jego stan zdrowia był zagrażający życiu z powodu maltretowania, odwodnienia i głodu.

Dziś jest zdrowym i szczęśliwym psem, który może być adoptowany przez każdego, kto chce go pokochać. To niewiarygodne, że mimo wyraźnych uczuć psa w stosunku do nich, serca pary nadal były tak zimne, że zostawili go samego w schronisku. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy pies może zostać porzucony dwa razy, odpowiedź brzmi „tak”.

Nie wiemy, co poczuł ten porzucony pies, gdy zobaczył, że jego dawni właściciele znowu go odrzucili. Naprawdę jesteśmy pewni, że znajdzie go ktoś, kto dobrze się nim zaopiekuje i wkrótce znajdzie on kochający i szczęśliwy dom.

pies i człowiek

Mówi się, że w życiu dostajesz to, na co zasłużyłeś. Zatrważające, że sądzili, że dostaną pod opiekę innego zwierzaka. Zwłaszcza, że pracownicy schroniska poznali ich przeszłość. Któż mógłby przypuszczać, że ich porzucony pies trafi do tego właśnie schroniska?

Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę do walki z psią bezdomnością – nigdy nie pozostawaj obojętny wobec cierpienia zwierząt. Jeśli zobaczysz opuszczonego psa, skontaktuj się ze schroniskiem dla zwierząt, które może go odebrać i zaopiekować się nim – być może odzyska zdrowie i trafi na kogoś, kto go pokocha.

I oczywiście, przed przyjęciem psa zastanów się poważnie, czy jesteś w stanie wziąć na siebie taką odpowiedzialność.