Gryzak dla psa - czy wieszjaki wybrać?

20 Styczeń, 2020
 

Poza kształtem zabawki należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wiek psa lub materiały, ponieważ gryzak może często okazać się toksyczny dla zwierząt domowych.

Psy, które mieszkają w małych domach lub są już bardzo stare, często prowadzą bardzo siedzący tryb życia. Korzystanie z zabawek może być dobrą zachętą do ruchu i sposobem do walki z nudą. Gryzak dla Twojego psa to idealna opcja do zabawy, gdy zostaje sam w domu.

Na etapie wzrostu psa ważne jest również utrzymanie aktywności fizycznej, w którą zaangażowany jest właściciel i jego szczeniak. Umocni to więzy przyjaźni między nimi. Jeśli jest to gryzak dla Twojego psa pomóc wzmocnić zęby podczas zabawy.

Ale zanim pójdziesz do sklepu zoologicznego po zabawkę dla Twojego psa musisz wziąć pod uwagę pewne aspekty. Chociaż wydają się oczywiste czasami je ignorujemy, a to właśnie one pomogą psu lepiej się bawić.

Gryzak – upewnij się, że jest bezpieczny

Chociaż wypadki zawsze mogą się zdarzyć, istnieją zabawki, które mogą stanowić większe zagrożenie dla Twojego psa. Zależy to zarówno od zabawki, jak i od zwierzęcia.

Podobnie ważne jest, aby rozważyć, czy jest to zabawka, z której pies może korzystać samodzielnie, czy też należy nadzorować jej użycie, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń.

Wybierając gryzak dla Twojego psa pamiętaj, że te wykonane z plastiku mają tendencję do łatwiejszego niszczenia się i mogą uszkodzić pysk psa. Jeśli szukasz czegoś trwałego, rozwiązaniem jest czysta i duża kość krowia. Produkty te są jadalne, trwałe i ze względu na swoje rozmiary pies nie może ich połknąć.

 
Gryzak kość dla psa

Jeśli chcesz, by pies był bardziej aktywny wskazane jest wybranie piłki tenisowej. Musimy być świadomi, kiedy pies jej używa, ponieważ jeśli pęknie musisz usunąć ją z pyska psa.

Pamiętaj, że piłki golfowe w ogóle nie są wskazane, ponieważ są małe i wykonane z toksycznych substancji szkodliwych dla Twojego psa.

Kupuj zabawki w specjalnych sklepach

Sklepy muszą stale kontrolować sprzedawane produkty, aby zapewnić, że Twój pies nie dozna żadnego zatrucia, perforacji żołądka ani żadnego innego wypadku, który może spowodować zabawka złej jakości.

Ważne jest również czytanie etykiet zabawek, aby właściwie wykorzystać gryzak dla Twojego psa. Nigdy nie kupuj żadnej zabawki, która ma elementy, które mogą odpaść i doprowadzić do uduszenia zwierzaka.

Wybierz gryzak odpowiedni do wieku psa

Podobnie jak w przypadku dzieci psy potrzebują specjalnych zabawek, które dostosowują się do ich potrzeb w fazie wzrostu. Możesz dać im pluszowego zwierzaka dla szczeniąt, ponieważ uwielbiają gryźć i próbować pogryźć wszystko, co znajdą na swojej drodze.

Ponadto, jeśli wybierzesz miękką teksturę i wypełnioną włóknami zabawkę, pomożesz złagodzić dyskomfort dziąseł, który zwykle odczuwają szczenięta. Zabawka dla szczeniaka to wyjątkowy prezent, ponieważ z czasem przywiązują się on do swoich rzeczy.

 
Mordedor para tu perro: cuerda


W przypadku zabawek dla dorosłych psów odgrywają one również bardzo ważną rolę. Wzmacniają relacje między panem a psem wprowadzając świeżość do rutyny i dając nowe narzędzia do zabawy.

Wybierz gryzak, który mu się spodoba

W większości przypadków właściciele psów robią zakupy na ślepo nie wiedząc, czy pies polubi zabawkę, czy nie. Dlatego ważne jest, aby dobrze poznać upodobania psa, aby znaleźć idealną zabawkę.

Obecnie istnieje kilka kategorii, spośród których możesz wybrać:

  • Zabawki do szukania: jak piłki lub frisbee, które zapewniają psu rozrywkę i aktywność fizyczną.
  • Gryzaki: tego rodzaju zabawki zapewniają rozrywkę psom i w przypadku szczeniąt pomagają uspokoić bolące dziąsła, gdy pojawiają się nowe zęby. Wybierz gryzak zrobiony z odpornego materiału, aby Twój pies mógł cieszyć się nim przez długi czas.
  • Zabawki do ciągnięcia: ogólnie są to sznurki z węzłami na końcach dla szczeniąt, ale mogą być również używane przez pana i psa do trenowania i tresury.
 
  • Zabawki rozwijające inteligencję: zabawki te pomagają utrzymać zwinność i stymulację umysłów naszych psów jednocześnie oferując im nagrodę. Ważne jest, aby mistrz nadzorował psa podczas korzystania z tego rodzaju zabawek.

Bez względu na to, jaki rodzaj zabawki wybierzesz najważniejsze, aby pies się nim cieszył i aby jego chwile sam na sam i w towarzystwie były przyjemniejsze.