Domowe środki na muchy – Sprawdzone przepisy

09 Wrzesień, 2019
Gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej, owady zaczynają pojawiać się w naszych domach. Większość ludzi decyduje się na stosowanie środków owadobójczych, ale zawierają one toksyczne chemikalia, które ostatecznie są szkodliwe dla środowiska. Możesz jednak używać produktów naturalnych, które są równie skuteczne.
 

Ciepła pogoda sprawia, że chcesz spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety, owady reagują tak samo! Warto więc poznać przepisy na domowe środki na muchy. Dzięki temu będziesz musiał rezygnować ze swoich planów przez te nieznośne owady. W dzisiejszym artykule dowiesz się o kilku skutecznych przepisach, które pomogą Ci pozbyć się much.

Domowe środki na muchy

Kiedy następuje atak much, pierwszą reakcją większości ludzi jest kupowanie i stosowanie insektycydów. Niestety, produkty te mogą być toksyczne. Dlatego też powinieneś poznać nasze domowe środki na muchy, aby chronić się przed nimi w naturalny sposób.

1. Odstraszacz z octem

Ocet – widoczny na powyższym zdjęciu – jest kwaśną cieczą o silnym zapachu. Muchy go wręcz nienawidzą. Kwas octowy w occie spowalnia owady, jeśli dostanie się na ich ciało.

Oto czego potrzebujesz:

 • 10 kropli octu
 • 10 kropli detergentu do prania
 • 1 laska cynamonu
 • szklanka wody

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i wlej mieszaninę do butelki z rozpylaczem. Jest to świetny odstraszacz i naturalny środek owadobójczy.

Pamiętaj tylko, że niektóre muchy, takie jak muszki owocowe, uwielbiają kwaśne zapachy, więc ten środek może mieć na nie odwrotny wpływ. Upewnij się, że wiesz, z jakim rodzajem owadów masz do czynienia, zanim zabierzesz się za produkcję tego domowego środka.

2. Odstraszacz z olejkami eterycznymi

Ten domowy sposób na muchy może również pomóc w odstraszaniu innych owadów, takich jak komary. Aromaty olejków eterycznych są dla nich zbyt mocne. Jest to także świetny sposób na zabezpieczenie kilku części Twojego domu. Spryskaj nim zasłony, drzwi i parapety.

 
domowe środki na muchy

Potrzebujesz po 10 kropli następujących olejków:

 • Lawenda
 • Eukaliptus
 • Mięta
 • Cytronela

Możesz je z łatwością znaleźć w każdym sklepie z naturalnymi produktami. Wymieszaj olejki ze sobą, wlej do atomizera i spryskaj kilka miejsc w swoim domu. Środek ten jest również świetny do stosowania na zewnątrz!

3. Odstraszacz z czosnkiem

Kolejny z naszych ulubionych przepisów na domowe środki na muchy jest niezwykle prosty: czosnek. Prawdopodobnie masz nieco czosnku w domu, ponieważ jest to podstawowy składnik, który można znaleźć w każdej kuchni. Owady nienawidzą zapachu czosnku, więc to świetny sposób na trzymanie ich z daleka.

Usuń skórkę z każdego ząbka czosnku i przekrój go na pół. Możesz je także zgnieść lub pociąć na male kawałki. Włóż czosnek do przezroczystej materiałowej torebki i zawieś na oknie.

4. Odstraszacz w formie aromatycznej rośliny

Zarówno w domu, jak i poza nim, pachnące rośliny to świetny sposób na odstraszanie niektórych owadów. Umieść kilka doniczek z roślinami w kuchni, na balkonie, na werandzie lub na patio, aby zabezpieczyć się przed muchami.

Oto niektóre z roślin, które możesz użyć:

 
 • Lawenda
 • Cytronela
 • Rozmaryn
 • Szałwia
 • Bazylia
 • Oregano

Najlepsze jest to, że możesz użyć większości z tych roślin jako świeżych ziół lub w formie herbaty.

5. Odstraszacz z eukaliptusem i octem

Jeśli chodzi o ten środek odstraszający, możesz połączyć dwa skuteczne składniki, aby stworzyć bardzo efektywny spray na owady. Wystarczy pół szklanki octu jabłkowego i 20 kropli olejku eukaliptusowego. Jeśli go nie posiadasz, możesz wybrać dowolny olejek eteryczny, z listy wymienionej powyżej.

środki na owady

Wymieszaj składniki ze sobą i spryskaj nimi ubrania, stół w jadalni, parapety, listwy przypodłogowe, prześcieradła, kosze na śmieci i tym podobne.

6. Odstraszacz z alkoholem i ziołami

Jeśli szukasz najlepszego przepisu na domowe środki na muchy, to może być Twoja odpowiedź. Mieszanka ta składa się z suchych ziół, takich jak mięta, lawenda i cytronela. Możesz użyć jednego z nich lub stworzyć jakąś kombinację. Niezależnie od tego, na który składnik się zdecydujesz, powinnaś użyć go w ilości dwóch łyżek stołowych.

Wrzuć zioła do garnka z wodą, zagotuj. Następnie zdejmij z ognia i pozwól naparowi ostygnąć. Odcedź i dodaj pół szklanki alkoholu 70% (z apteki). Wlej mieszankę do butelki z rozpylaczem i używaj środka w całym domu.