Korzyści, jakie przynosi singlom adopcja zwierzęcia

16 Styczeń, 2020
Zwierzęta mogą rozwinąć Twoje życie towarzyskie, ponieważ "zmuszają" Cię do wyjścia na zewnątrz. Poprawiają też samoocenę i dają poczucie odpowiedzialności. To dwie rzeczy, które są bardzo korzystne dla singli.
 

Jeżeli chcesz mieć wspaniałego, lojalnego towarzysza na wiele lat, adopcja zwierzęcia to naprawdę mądry wybór. Dla singli i osób samotnych może to być dokładnie tym, czego potrzebują po powrocie do domu. Życie ze zwierzęciem jest bowiem wspaniałym doświadczeniem. W tym artykule dowiesz się, jakie są korzyści adopcji zwierzęcia dla samotnych osób.

Korzyści adopcji zwierząt domowych dla osób samotnych

Jedną z zalet posiadania zwierzęcia jest to, że ono nigdy nie ocenia i nikogo nie „dyskryminuje”, bez względu na wiek i stan cywilny. Dla singli adopcja psa lub kota, bez względu na to, czy jest to Yorkshire terrier, dog niemiecki, czy kot rasy angora turecka, jest niezwykle pozytywna. Poprawia bowiem ich zdrowie emocjonalne. Wśród wielu korzyści wymienić można:

1. Sposób na walkę z samotnością

Być może życie w pojedynkę jest Twoim własnym wyborem. Nie znaczy to jednak, że czasami nie czujesz się samotny. Najlepszym rozwiązaniem jest adopcja zwierzęcia! To prawda! Kiedy wrócisz do domu, będzie ktoś, kto Cię z radością powita. Twój pupil będzie machać ogonem lub miauczeć, abyś tylko go pogłaskał.

Pies podaje łapę, korzyści z posiadania zwierząt

 

Zwierzęta są bardzo przywiązane i nieustannie wyrażają swoją miłość i wdzięczność. Zwłaszcza jeśli w pewnym momencie życia cierpiały z powodu głodu, zimna lub przemocy. Bez wątpienia zwierzęta domowe mogą pomóc nam wyzbyć się uczucia samotności, gdy w pobliżu nie ma innej osoby.

2. Pomoc w rozwinięciu życia towarzyskiego

Jak wspomniano wcześniej, możesz chcieć poznać nowych ludzi, a nawet znaleźć miłość! Dlaczego nie? Aby to zrobić, możesz „skorzystać” na posiadaniu zwierzęcia. Codzienne spacery i wyprawy do parku są wspaniałą możliwością na zawarcie nowych znajomości.

Spacerowanie po okolicy ze swoim zwierzęciem sprawi, że będziesz bardziej towarzyski. Pozwala bowiem na interakcję z innymi, rozmowę z nieznajomymi i chwalenie się swoim psim przyjacielem!

3. Korzyści z adopcji zwierzęcia – poprawa samooceny właściciela

To kolejna zaleta adopcji zwierząt domowych dla singli. Adopcja kota lub psa jest również zalecana osobom starszym, które żyją samotnie. Bez wątpienia zwierzęta stanowią przyjemne towarzystwo.

Zwierzęta są niesamowite! Sprawiają, że wszyscy czują się lepiej. Kiedy masz zły dzień, jesteś przygnębiony, smutny lub usłyszałeś jakieś złe wieści, Twój pupil zawsze Cię pocieszy i wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

4. Asysta przy codziennych ćwiczeniach

Niezależnie od tego, czy jesteś bardzo aktywną osobą, czy też chcesz zmienić swój siedzący tryb życia, zwierzę jest idealne w każdym przypadku! Możesz wziąć udział w wyścigu canicross lub spróbować bikejoringu, który jest dyscypliną sportu zaprzęgowego łączącą jazdę na rowerze i oczywiście – zaprzęgniętego psa.

 
Jogging z psem

Nie musisz być jednak wyczynowym sportowcem, aby cieszyć się ćwiczeniami z psem. Możesz także wybrać się na spacer do parku, na plażę lub po prostu zrobić kilka rund po okolicy. Pożegnaj się z nadwagą i przestań myśleć, że ćwiczenia są możliwe tylko na siłowni.

5. Pomoc w rozwinięciu poczucia odpowiedzialności

To prawda, że ​​w domu jest i tak wiele rzeczy do zrobienia. Uwierz nam jednak, że czasem wspaniale jest dodać jeszcze jeden element – odpowiedzialność za przyjaciela, który stanie się Twoim towarzyszem.

Adopcja zwierząt domowych to zobowiązanie, z którego nie można się wycofać. Zwierzęta potrzebują jedzenia, miłości, przytulnego miejsca do spania, zabaw… Obowiązkiem właściciela jest natomiast zapewnienie im wszystkiego, czego potrzebują. Nie ma bowiem wątpliwości, że Twój pupil na to zasługuje!

Przed adopcją musisz jednak zadać sobie pytanie, które zwierzę jest dla Ciebie idealne. Jeśli zdecydujesz się na psa, pamiętaj, że będziesz musiał go wyprowadzać na spacery. Weź też pod uwagę, że psy zazwyczaj niezbyt lubią zostawać same.

Jeśli wolisz kota, może to być świetny wybór, ponieważ są to bardziej niezależne zwierzęta. Nie będziesz musiał wychodzić z nim na spacery. Ponadto, koty nie mają problemu z pozostaniem w domu przez cały dzień Twojej nieobecności.

 

Gómez G, L. F., Atehortua H, C. G., & Orozco P, S. C. (2007). La influencia de las mascotas en la vida humana. Revista Colombiana de Ciencias Pecuarias.