Jak poprawnie zmierzyć mojego psa?

18 Czerwiec, 2020
 

Kwestia, jak poprawnie zmierzyć mojego psa zawsze wywoływała u mnie spore problemy. W tym artykule dam Ci kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

Pomiar masy ciała psa jest łatwym zadaniem. Musisz mieć wagę, psa i zabawki, które zwrócą jego uwagę. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak poprawnie zmierzyć wzrost Twojego psa?

Jak wiesz, powinieneś znać wzrost Twojego psa, ponieważ będziesz musiał kupić wiele przedmiotów, takich jak drzwiczki dla psa, ubrania zimowe, paski itp. Również jeśli chcesz, aby Twój pies uprawiał z Tobą sport lub inne aktywności powinieneś znać jego wzrost i wagę.

Jak poprawnie zmierzyć mojego psa?

Po pierwsze, ​​będziesz potrzebować miarki lub centymetra. Twój pies nie powinien być zgarbiony ani zwinięty na ziemi. Powinien mieć wyprostowany kręgosłup. Jeśli masz małe zwierzę możesz użyć stołu, aby zmierzyć jego wzrost.

Od czego zacząć?

Aby dokonać pomiarów mojego psa zacząłem od jego ramienia. Kiedy pies ma wystające łopatki mogą one być punktem odniesienia do pomiaru. Miejsce styku szyi i barku nazywa się „kłębem”.

Musisz zacząć od tego miejsca, ale zawsze pamiętaj, aby zwierzę pozostawało w pozycji stojącej. Pamiętaj, że nie powinieneś mierzyć wysokości od głowy. Do dokładnego pomiaru można również użyć poziomicy.

Przy wykonywaniu pomiarów mojego psa bardzo pomocne było poszukanie pomocy innej osoby. Może to pomóc spojrzeć na poziomowanie pod innym kątem i ocenić, czy pomiar jest odpowiedni czy nie.

 
jak zmierzyć psa


Zacznij od kłębu i zejdź w dół taśmą mierniczą. Dotrzyj do końca łapy, przytrzymaj centymetr i zapisz wynik do przyszłego użytku.

Jak zmierzyć psa do określonych celów?

Czasami zdarzają się sytuacje, w których musisz zmierzyć wysokość psa, aby rozwiązać pewien problem. Na przykład przy zakupie elektronicznych drzwi dla psów lub podczas niektórych zawodów w skokach itp.

Ponadto, gdy Twój pies szybko rośnie może wystąpić wiele zmian w jego wzroście. Ciągły wzrost zwierzęcia staje się powodem do zmierzenia go i dostosowania środowiska do wzrostu psa, by zapewnić my wygodę.

wymiary psa

W takich sytuacjach musisz być bardzo ostrożny. Pies powinien być w stanie wygodnie wejść lub wyjść przez drzwi. Upewnij się, że nie zrobi sobie krzywdy podczas przechodzenia lub skakania przez drzwi.

 

Górna część drzwi powinna być o trzy lub cztery centymetry wyższa niż wzrost psa. Możesz również wziąć pod uwagę jego przyszły wzrost przed zainstalowaniem drzwi, po uwzględnieniu średnich wysokości ras.

Aby wiedzieć, jaka powinna być wysokość skoku powinieneś zmierzyć psa. Ponieważ, jak zauważyliśmy wcześniej, wysokość skoku zależy również od wysokości psa.

Dodatkowa porada

Jeśli chodzi o takie zawody, należy pamiętać, że oprócz odpowiedniej wysokości lub wagi psy muszą mieć zapewnioną odpowiednią dietę. Pies powinien mieć wystarczająco dużo siły, aby wykonywać czynności wymagające energii.

Lekarze i weterynarze sugerują, że odrobina witamin dla psów nie zaszkodzi. A może pomóc psu zachować zdrowie, aktywność i wytrzymałość.

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić, jak zmierzyć Twojego psa! Odtąd, za każdym razem, gdy napotkasz problemy z pomiarami psa przeczytaj ten artykuł i przypomnij sobie te proste wskazówki. I tak, nie zapomnij dać mu jego ulubionych smakołyków po całej tej pracy.

 
  • http://www.gofetchandco.com/how-to-measure-your-dog
  • http://www.lgd.org/library/measure.htm
  • https://animals.mom.me/how-to-measure-a-dogs-length-12561285.html