Sekretne życie zwierzaków domowych: pomysłowe i zabawne

03 Sierpień, 2018
 

„Zastanawiałeś się kiedyś, co robią Twoje zwierzaki, gdy nie ma Cię w domu?” to intrygujące założenie filmu Sekretne życie zwierzaków domowych. Film w sposób zabawny podchodzi do tematu tego, co wyprawiają nasze ukochane pupile, gdy są same w domu.

O czym jest Sekretne życie zwierzaków domowych? 

Pomysł zdecydowanie jest zabawny i oryginalny. Bohaterem filmu jest pies o imieniu Max. Max wiedzie szczęśliwe życie z rodziną, gdy nagle jego świat rozpada się na kawałki. Nowy pies, o imieniu Duke, wprowadza się do domu.

Ponieważ Duke jest nowy, skupia na sobie uwagę i miłość, które wcześniej należały do Maksa. Rozpoczyna się rywalizacja, co prowadzi do zabawnych sytuacji, które sprawią, że ze śmiechu rozboli Cię brzuch.

Jednakże Max zaczyna tracić zainteresowanie rywalizacją. Dlaczego? Cóż, Max dowiaduje się, że porzucony, zgorzkniały królik tworzy armię. Celem jest wyeliminowanie wszystkich zwierzaków, które mają szczęśliwe domy. Max nie ma teraz wyboru: musi połączyć siły z Dukem, aby wygrać. 

Przedtem walczyli ze sobą. Ale teraz muszą zostać sojusznikami, aby wygrać wojnę.

Czego uczy nas Sekretne życie zwierzaków domowych? 

Oczywiście film jest jedynie wyobrażeniem zwierząt domowych. Mimo to jest wiele rzeczy, których może nas nauczyć o naszych pupilach, takich jak:

 
  • To jak nas postrzegają. Nasze zwierzaki nas kochają – nie ma co do tego wątpliwości. Uważają nas też za swoich szefów, kogoś, kogo trzeba zadowolić i komu nie należy za bardzo przeszkadzać. A mimo to filmowy kot zjada kurczaka oraz ciasto  z lodówki, co wpędza właścicielkę w kłopoty!
  • Przystosowują się do nas. Ile razy widziałeś, jak energiczne psy zmieniają się w ciche, spokojne psy? Powodem jest ich umiejętność przystosowywania się do środowiska oraz do ludzi, z którymi żyją. W filmie zobaczysz „dystyngowanego” psa z pięknie ułożoną sierścią. Kiedy jednak właściciel wychodzi, zmienia muzykę z Mozarta na heavy metal.
  • Mają własną osobowość. Każde zwierzę ma swoją wyjątkową osobowość. Chociaż przystosowują się do otoczenia, istnieją rzeczy, które lubią albo i nie. Zobaczyliśmy, że Max nie lubił pięknego psa, Gidgeta. Leonard, szykowny pudel, nie lubił muzyki właściciela. A kotka Chloe wolała kurczaka ponad nudne kocie jedzenie.
  • Potrzebują naszej miłości. Jeśli tego naprawdę chcesz, przygarnięcie nowego zwierzaka jest jak najbardziej w porządku. Jednak zawsze upewnij się, że inne pupile nie czują się porzucone lub wymienione na nowy model. Na pewno wystarczy Ci miłości dla wszystkich, więc traktuj je tak samo, a wszyscy będą szczęśliwi i zadowoleni.
 
  • Porzucanie zwierząt niesie za sobą konsekwencje. Snowball, wojowniczy królik, był pełen nienawiści po tym, jak go porzucono. To mało prawdopodobne, że porzucone zwierzęta zorganizują taką wojnę jak w tym zabawnym filmie, ale porzucanie zwierząt powoduje choroby psychiczne oraz strach.
  • W niektórych przypadkach zmiany są nieodwracalne i zwierzęta stają się agresywne.