Miniaturowe zwierzęta domowe: nowy trend

25 Sierpień, 2019
Te genetycznie zmodyfikowane zwierzęta domowe charakteryzują się tym, że nie przekraczają pewnego rozmiaru. Dlatego też wiele osób posiada miniaturowe psy, świnie, a nawet krowy jako zwierzęta domowe.
 

Moda na miniaturowe zwierzęta domowe wydaje się coraz popularniejsza i ten nowy trend zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Od mini-psów po mini-krowy, wygląda na to, że nie ma ograniczeń.

Dlatego też obecnie wielu ludzi chce posiadać małe zwierzątko domowe jako towarzysza. Należy jednak pamiętać, że tak jak każde inne zwierzę domowe, te mini-pupile również wymagają dużo miłości i przywiązania.

Urocze miniaturowe zwierzaki

Miniaturowe zwierzęta są prawdziwe. Ten nowy trend obejmuje szeroką gamę zwierząt, od mini-psów po mini-krowy, a nawet mini-świnie.

Coraz więcej ludzi przygarnia miniaturowe zwierzęta i czyni je częścią swojej rodziny. Zanim adoptujesz takiego zwierzaka, upewnij się, że masz świadomość opieki, którą będziesz musiał mu zapewnić.

Ogólnie rzecz biorąc, mini-zwierzęta domowe to zwierzęta zmodyfikowane genetycznie po to, aby mogły pozostać małe przez całe życie. Nawet w wieku dorosłym zwierzęta te będą wyglądać jak dzieci.

Głównym powodem, dla którego miniaturowe zwierzaki stały się tak modne, jest czułość, którą w nas budzą. Ludzie czują się również bardziej komfortowo, mając małe zwierzę w domu, ponieważ są łatwiejsze w pielęgnacji.

Różne rodzaje miniaturowych zwierząt domowych

Mini-psy

Bez wątpienia psy są jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych. Jednak gdy są miniaturowe, są jeszcze bardziej urocze. Chociaż istnieją naturalnie małe rasy psów, wiele zostało genetycznie zmodyfikowanych, aby pozostały małe mimo upływu lat. Czasami są tak małe, że mogą zmieścić się w torbach lub koszach na rowery i mogą być wszędzie tam, gdzie przebywają ich właściciele.

 

Chociaż te mini-zwierzaki są urocze, mini-psy są wrażliwsze od innych psów i wymagają większej opieki i uwagi.

Musisz zawsze uważać, kiedy chodzisz po domu, ponieważ nadepnięcie lub uderzenie ich ze zbyt dużą siłą może je zabić. Pamiętaj, że ich kości są znacznie bardziej kruche niż kości innych psów, więc są bardziej podatne na złamania.

Warto jednak zauważyć, że miniaturowe psy zwykle mają silniejszą osobowość od psów średniej wielkości. Być może dlatego częściej szczekają. W rzeczywistości są również mniej przyjaźnie nastawione do nieznajomych niż inne psy.

Jeśli chcesz być właścicielem miniaturowego zwierzęcia, dobrym pomysłem byłoby wytresowanie go w taki sam sposób, jak wyszkoliłbyś dużego psa. Oznacza to, że musisz zapomnieć o ich słodkim wyglądzie i skarcić w razie potrzeby.

Wymieniając niektóre rasy mini-psów warto wspomnieć o maltańczyku miniaturce, toy puddle lub pinczerze miniaturowym.

Miniaturowe krowy

Mini krowy również stają się popularne. Krowy te zostały genetycznie zmodyfikowane w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla wytwarzanych przez krowy normalnej wielkości.

Krowy na polu
 

Te krowy są tak urocze, że wiele osób trzyma je w domu, jako miniaturowe zwierzaki. Ich rozmiar sprawia, że ​​świetnie nadają się do trzymania ich w domu w mieście. Poza tym są to zazwyczaj bardzo wrażliwe i czułe stworzenia.

Chociaż stanowią one jedną z pozycji trendu miniaturowych zwierząt domowych, adopcja mini krowy nie jest dobrym pomysłem, jeżeli nie masz wystarczająco dużo miejsca i wymaganych warunków. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinieneś porozmawiać z weterynarzem o tym, czego potrzebują takie mini krowy.

Mini świnie

Miniaturowe świnie, znane również jako świnki miniaturki, stały się nowym ulubieńcem na całym świecie.

Świnki miniaturki

Te miniaturowe zwierzaki są idealne do domu, ponieważ między innymi nie mają włosów. Oznacza to, że nie linieją i nie powodują problemów z oddychaniem.

Świnki miniaturki są bardzo łagodnymi stworzeniami i lubią towarzystwo, czułość i zabawy. Żywią się przede wszystkim warzywami, zajmują bardzo mało miejsca i, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie śmierdzą. Nie mają bowiem gruczołów potowych.

Trend na mini-świnki zdecydowanie pozostanie z nami na długo. Te urocze stworzenia są wspaniałymi i bardzo czułymi towarzyszami.

 

Porozmawiaj z weterynarzem, aby uzyskać przydatne informacje na temat opieki nad tymi miniaturowymi zwierzętami. Przed adopcją upewnij się, że znasz i rozumiesz ich potrzeby i wszystkie aspekty opieki nad tymi zwierzątkami.