Lepszy sen - czy cierpisz na bezsenność? Wpuść psa do sypialni!

14 Październik, 2018
 

Rozmawialiśmy wiele o zaletach posiadania psa. Są dobre na obniżenie poziomu stresu, poczucie własnej wartości, depresję, samotność i wiele innych rzeczy. Jednak dzisiaj chcemy porozmawiać o tym, jak posiadanie psa może zagwarantować Ci lepszy sen.

Tak, dobrze słyszałeś. Jeśli masz problemy ze snem, nie martw się. Wpuść psa do sypialni, a Twoja bezsenność zniknie! Badania pokazują, że posiadanie psa ma ogromny wpływ na lepszy sen.

Badanie potwierdza, że psy gwarantują nam lepszy sen

Niektórzy uważają, że dzielenie łóżka z psem jest niehigieniczne, za to inni to uwielbiają. Ten artykuł nie leży po obu stronach argumentacji. Po prostu koncentrujemy się na wynikach badań, które pokazują jak spanie z psem może pomóc Ci lepiej spać.

Badanie przeprowadzono w Mayo Clinic w Scottsdale w Arizonie. Potwierdza ono, że chociaż spanie z psem może wydawać się bezproduktywne, nie jest to prawdą.

Pies w łóżku na lepszy sen

Wiele osób uważa, że ich pies rusza się za bardzo w nocy lub robi hałas, który zakłóca sen. Myślą, że to ich obudzi lub nie uda im się zasnąć. Jednak to badanie wyraźnie pokazało, że spanie z psem jest dla Ciebie dobre i zapewnia lepszy sen w nocy.

 

Według Lois Krahn, dyrektora badania, każdy, kto leczy kogoś z zaburzeniem snu, powinien zobaczyć jak wygląda środowisko domowe pacjenta przed snem. Jeśli mają zwierzęta – mogą one poprawić jakość jego snu.

Lepiej spać ze swoim zwierzakiem w tym samym łóżku? Czy tylko w sypialni?

Jak powiedzieliśmy na początku, każdy ma swoje własne preferencje. Podczas gdy jedna osoba może lubić dzielić łóżko ze swoim zwierzakiem, inna osoba wolałaby, aby znajdował się wyłącznie w tej samej sypialni. Są też ludzie, którzy wcale tego nie lubią.

W badaniu nie dokonano rozróżnienia, czy zwierzę domowe dzieliło łóżko, czy tylko sypialnię. Oba sposoby pomagają polepszyć sen. Jednak każda osoba powinna sama dokonać decyzji w oparciu o własne preferencje i potrzeby.

Spanie w łóżku ze swoim psem

Pokazano jednak, że jeśli Twój zwierzak śpi poza sypialnią, a Ty masz problemy ze snem – czas wpuścić go do sypialni. To sprawi, że poczujesz się bezpiecznie i zrelaksujesz, co pomoże Ci lepiej spać.

Dotyczy to w szczególności osób mieszkających samotnie lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Podświadomie czujesz, że ktoś Ci towarzyszy, chroniony i bezpieczny.

 

Teraz widzisz, że badania mówią, że spanie z Twoim zwierzakiem jest dobre dla jakości Twojego snu. Więc na co czekasz? Wpuść psa do sypialni!