Kryzys finansowy - jak utrzymać psa?

26 Lipiec, 2019
 

Kiedy grozi nam kryzys finansowy powinniśmy mieć na uwadze alternatywy, aby móc utrzymać psa w domu. Jedną z ważnych rzeczy o których musimy pamiętać jest to, że ludzie mogą jeść wszystko, ale zwierzęta nie.

Nadchodzi kryzys – kilka wskazówek dla właścicieli psów

Możemy nadal podawać mięso naszemu psu, ale wybierajmy tańsze części. Tak jest w przypadku kurczaków, niektórych części wieprzowiny itd. Jednak zawsze miejmy na uwadze  zdrowie naszego pupila. Możesz też przestrzegać diety ułożonej przez weterynarza.

pies i jedzenie


Również opcja białek roślinnych wydaje się być interesująca. Istnieją jednak pokarmy powodujące alergie u niektórych psów i należy o tym pamiętać. Na przykład nigdy nie powinniśmy podawać naszemu psu soli, czosnku, cebuli ani tłuszczów.

Przykładowo, na talerzu naszego zwierzaka powinno znaleźć się 50% białek, 40% węglowodanów i 10% warzyw i owoców. Jeśli chodzi o ilość, aby wiedzieć, ile jedzenia należy dać psu pomnóż jego masę ciała przez 0,04.

Wynik tego działania da nam ilość w gramach, którą pies powinien spożywać każdego dnia, aby utrzymać prawidłową wagę. Tę ilość możemy podzielić na dwie porcję, jedną w ciągu dnia i drugą w nocy.

 

Niektóre przykłady taniego jedzenia

Najlepsze warzywa dla naszych psów to marchew, szpinak i boćwina. Ryż również jest dobrym składnikiem.

Domowe jedzenie zawsze jest dobrym wyborem dla naszego psa. Nie oznacza to, że nie powinniśmy podawać mu też suchej paszy, ale możemy łączyć oba te rodzaje żywności.

Domowe jedzenie ma smak, który doceni nasz kudłaty przyjaciel. Ponadto zapewnia wiele składników odżywczych, które są korzystne dla zdrowia, takie jak białka, witaminy i wszelkiego rodzaju pierwiastki śladowe.

Istnieje wiele opcji, na przykład przygotowywanie indywidualnych porcji. Również można przygotować osobne racje żywnościowe dla każdego psa, przechowywać je w folii spożywczej lub w małych, szklanych pojemnikach.

Te indywidualne porcje odpowiednio zamrożone są doskonałą opcją, aby zawsze mieć pod ręką porcję domowego jedzenia dla naszego psa. Chociaż można je przechowywać w zamrażarce nie powinniśmy zapominać, że te racje żywnościowe tam są. Nie możemy ich tam trzymać zbyt długo.

Porzucenie

Porzucenie to zwykle kolejna ważna konsekwencja, jaką przynosi ze sobą kryzys finansowy. Przez ostatnie lata tysiące zwierząt domowych zostało porzuconych przez rodziny, które nie mogą utrzymać psa ze względu na trudną sytuację ekonomiczną.

W niektórych przypadkach, ponieważ stracili dom i muszą przenieść się do domu kogoś z rodziny, gdzie nie ma miejsca dla zwierząt. W innych przypadkach, ponieważ nie mogą opłacić leczenia weterynaryjnego.

 

Eksperci twierdzą, że posiadanie w domu chorego zwierzęcia lub mającego inne problemy oznacza wydatki, na które nie każdy może sobie pozwolić.

Faktem jest, że trudności ekonomiczne mają duży wpływ na decyzję o porzuceniu zwierzaka. Może si tak stać, ponieważ ktoś nie może sobie dłużej pozwolić na utrzymania psa, ale często pokazuje to też całkowity brak świadomości co do tego, co znaczy żyć ze zwierzęciem, a także obowiązki związane z posiadaniem psa w domu.

Często osoba, która porzuca zwierzę nie zastanowiła się dobrze jak posiadanie go w domu może wpłynąć na budżet.

Alternatywy dla porzucenia

Oczywiście musimy rozważyć wszystkie możliwości, zanim zdecydujemy oddać naszego psa. Jeśli nie możemy dalej si nim zajmować najlepiej jest znaleźć dla niego nowy dom, w którym będzie miał dobrą opieka.

Obecność psa w domu przynosi nam wiele korzyści, dlatego separacji nie można lekceważyć.

bawiące się psy a kryzys finansowy

Jeśli nie możesz zatrzymać zwierzęcia w domu, istnieje kilka interesujących alternatyw:

Hotele

Jeśli nie możesz zająć się Twoim zwierzakiem tymczasowo ze względu na szczególne sytuacje, takie jak przeprowadzka, pobyt w szpitalu lub wycieczka najlepszą opcją są hotele dla psów.

 

Konsekwencją korzystania z hoteli stało się późniejsze pozostawienie psów w tych obiektach. Obecnie niektóre środki ostrożności, takie jak obowiązek posiadania mikroczipu i kary w przypadku zaniechania, zatrzymały tę praktykę.

Schroniska dla zwierząt

Doskonała opcja, szczególnie w przypadku, gdy właściciel, wbrew swojej woli, nie może dalej opiekować się swoim psem, na przykład ze względu na kryzys finansowy.

Dzięki schronisku zwierzę może zostać adoptowane przez inną rodzinę, która może zaoferować mu nowy, kochający dom.