Kot z zespołem Downa – Oto Monty, gwiazda Internetu!

23 maja 2018
Kot z zespołem Downa – Oto Monty, gwiazda Internetu! Michael i Mikala zdecydowanie kochają koty. Mimo że w swoim domu mieli już dwa kotki, zdecydowali się adoptować jeszcze jednego.

Monty to kot z zespołem downa. Poznajcie historię kotka, który urodził się z anomalią chromosomową, która nadaje mu unikalne rysy twarzy. Dzięki temu stał się on sławny na wielu platformach społecznościowych.

Monty, kot z zespołem Downa, mieszka w Danii i prowadzi szczęśliwe życie ze swoimi właścicielami, Michaelem Bjorn i Mikalą Klein oraz dwoma innymi kotami. Poznaj szczegóły jego historii.

W jaki sposób Monty trafił do Michaela i Mikali?

Michael i Mikala zdecydowanie kochają koty. Mimo że w swoim domu mieli już dwa kotki, zdecydowali się adoptować jeszcze jednego. Zaczęli odwiedzać strony internetowe wielu schronisk, szukając malucha, dla którego mogliby stworzyć kochający dom.

Natknęli sie na zdjęcie trzyletniego kota, który wydawał się im uroczy, mimo że z jego oczu bił smutek. Zdecydowali się go przygarnąć.

Monty, kot z zespołem Downa

Natychmiast nawiązali więź ze zwierzakiem. Wydawać się mogło, że wybrali się oni nawzajem. Zdecydowali się nazwać go Monty, ponieważ kojarzył im się on z piosenką „Always Look on the Bright Side of Life” z filmu Life of Brian, w wykonaniu brytyjskiej grupy Monty Python.

Oto Monty, kot z zespołem Downa, który urodził się z anomalią chromosomową. Jego niezwykłym wyglądem zafascynowany jest cały Internet i każdy, kto zna kota osobiście. Monty jest oficjalnie kocim celebrytą internetowym. Ma on ponad 183 tysiące obserwatorów na Facebooku i 65 tysięcy fanów na Instagramie.

Monty, kot z zespołem downa

Z powodu swojej anomalii chromosomowej, z którą się urodził, Monty nie posiada kości nosowej i to właśnie stąd wziął się jego niezwykły wygląd, w którym zakochali się wszyscy użytkownicy Internetu.

Ta cecha sprawia również, że ma on pewne problemy z oddychaniem, przez co między innymi kicha on dużo więcej, niż inne koty.

Zdarza mu się również oddawać mocz podczas snu. Na początku jego właściciele myśleli, że jest to związane z oznaczaniem swojego terytorium. Z bólem serca zdecydowali się go oddać do ponownej adopcji, aby mógł zamieszkać z rodziną, która nie posiada innych kotów.

Przeczytaj także: Mocz

Nie mogli jednak się z nim rozstać. Odkryli, że jego problem z oddawaniem moczu ma związek z anomalią chromosomową, co niektórzy porównują do ludzkiej choroby, jaką jest zespół Downa.

Poza tym Monty to kot o mocno ukształtowanym charakterze i prowadzi on normalne i szczęśliwe życie. Jest bardzo towarzyski, lubi się przytulać i bawić. Co więcej, jest on sławny! Prawdopodobnie nawet nie zauważa swojej drobnej niedoskonałości.

Kocia gwiazda Internetu

Jego właściciele zdecydowali się pokazać jego oblicze światu, aby szerzyć przekonanie, że wygląd zewnętrzny nie ma znaczenia i koniec końców, wszyscy mamy pewne przypadłości, niektóre bardziej widoczne od innych.

Kot z zespołem Downa zrobił furorę w sieci. W momencie pisania tego artykułu miał on ponad 183 tysiące obserwatorów na Facebooku i 65 tysięcy fanów na Instagramie.

Co więcej, Monty ma swoją własną markę z ubraniami, biżuterią, torebkami i innymi dodatkami. Dochody ze sprzedaży tych produktów wspomagają schronisko, w którym mieszkał Monty.

kot monty z zespołem Downa

Ten uroczy kotek sprawił, że zarówno użytkownicy Internetu, jak i każdy, kto miał okazję go poznać, zakochali się w nim natychmiastowo.

Pozytywne myślenie

Mimo że zespół Downa to choroba dotykająca wyłącznie ludzi, zwierzęta również mogą mieć różne typy syndromów, anomalii i chorób chromosomalnych.

Ponieważ zwierzęta mają podobnie uporządkowane sekwencje genetyczne do ludzkich, mogą one przechodzić trisomię (posiadanie dodatkowego chromosomu), która powoduje trudności poznawcze i fizjologiczne lub zmiany anatomiczne, które mogą świadczyć o charakterystycznym stanie zdrowia zwierzęcia.

Nie mniej jednak niezależnie od tego, czy wygląd danego człowieka, kota lub psa jest nietypowy, najważniejsze jest to, aby zachować pozytywne myślenie. Zgadzacie się? Monty jest tego najlepszym przykładem.