Czego nie lubią psy? Poznaj odpowiedź!

20 marca 2019
Niektóre rzeczy i czynności mogą denerwować ludzi i wcale nie jest to jednoznaczne z tym, że nie będzie działać podobnie na nasze psy. Prawdopodobnie istnieje wiele rzeczy, które robisz (celowo lub nieświadomie), których twój pies nienawidzi. Niestety nie pozostaje mu nic innego jak zaakceptować niektóre z nich.

Czego nie lubią psy? Pomimo że psy i ludzie żyją razem od wielu wieków, wciąż istnieje wiele rzeczy, których nie wiemy o swoich psach. Czy wiesz, jakie rzeczy denerwują Twojego psa i czego tak naprawdę nienawidzi?

Przeczytaj poniższą listę i dowiedz się o najważniejszych i najczęstszych zachowaniach i czynnościach, które denerwują Twojego czworonoga. Te informacje mogą pomóc Tobie i Twojemu psu w utrzymywaniu lepszych relacji.

Czego nie lubią psy?

Dmuchanie im w pysk

Każdy właściciel psa przynajmniej raz próbował dmuchnąć mu bezpośrednio w ” href=”https://twojezwierzeta.pl/zwierzeta/mowa-ciala-przekazuje-pies-mimiki-pyska/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>pysk. Jest to zabawne i powoduje nasz śmiech. Przyglądanie się reakcjom Twojego przyjaciela, który odwraca swój pyszczek i jednocześnie zasłania go łapkami jest urocze.

Dla nas może się to wydawać zabawne, ale prawda jest taka, że bardzo denerwujemy swojego psiaka. Czy potrafisz sobie wyobrazić, że ktoś ciągle dmucha ci do ucha, nawet po tym, jak powiedziałeś, żeby tego nie robili? Tak właśnie czuje się twój pies. Więc najlepiej przestać to robić, bez względu na to, jak zabawne lub słodkie się to wydaje.

Czego nie lubią psy? Przytulania!

Niezależnie od tego, czy Twój pies lubi bliski kontakt fizyczny z Tobą, to raczej nienawidzi, gdy oplatasz go swoimi ramionami!Nie zdziw się, jeśli spróbuje uciekać, gdy tylko to zrobisz. Psy uwielbiają głaskanie, klepanie i drapanie. Jednak ” href=”https://twojezwierzeta.pl/zwierzeta/pierwsze-przytulenie-kampania-wprost-z-tajlandii/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>przytulanie ich sprawia, że ​​czują się bardzo niekomfortowo, niczym w pułapce.przytulanie psa

Problem polega na tym, że psy nie widzą uścisków i przytuleń, jako oznaka uczucia. Uścisk sprawia, że ​​czują się uwięzione i bezbronne.

Kąpiele

Kąpiel jest klasycznym przykładem tego, czego większość psów wręcz nie znosi. Gdy tylko zobaczy, że bierzesz ręcznik do ręki, ucieknie i ukryje się w pierwszym miejscu, które znajdzie na swojej drodze.

Jest kilka rzeczy, które sprawiają, że pies tak się czuje. Ograniczona przestrzeń, mydło, woda, produkty odrobaczające itp. Niestety, bez względu na to, jak bardzo nie znosi kąpieli, są one nadal potrzebne i konieczne dla zdrowia.

Czego nie lubią psy? Smycze!

Smycz, która powstrzymuje psa przed swobodnym poruszaniem się, jest jedną z tych rzeczy, których najbardziej nie lubi. Może to zabrzmieć śmiesznie, ponieważ twój pies zazwyczaj zaczyna radośnie podskakiwać w górę i w dół, kiedy tylko zobaczy, że podnosisz smycz.

Smycze są jednak niezbędne, aby utrzymać psa pod kontrolą, gdy przebywasz w miejscach publicznych, ale możesz kupić również smycz, która pozwoli Twojemu psu na większą swobodę.

Ubrania

Ubieranie psów stało się bardzo popularnym trendem międzynarodowym kilka lat temu. Trudno jest stwierdzić, czy ludzie robią to, aby skopiować ekstrawaganckie gwiazdy telewizyjne, które to robią czy motywacja leży zupełnie gdzieś indziej.

Tak czy inaczej, psy są psami, a nie ludźmi! Nie mają zwyczaju ani potrzeby noszenia ubrań. Nie jest niespodzianką, że niektóre psy starają się je natychmiast z siebie zrzucić.

ubrania dla psów

Czego nie lubią psy? Nie tolerują ludzi, którzy zbyt dużo mówią

Inną rzeczą, której twój pies nienawidzi, jest to, że traktujesz go, jak ludzkiego przyjaciela, stale z nim rozmawiając. Zawsze pamiętaj, że twoim głównym celem jest zadbanie o potrzeby twojego psa. Musisz jedynie ofiarować mu swoją uwagę, uczucie, wystarczającą ilość spacerów i dobre jedzenie.

To samo dotyczy poleceń i komend. Psy nie lubią być ciągle bombardowane naszymi wymaganiami, w szczególności, gdy nie są one dla nich całkowicie jasne. Wypowiedz polecenie tylko raz: wyraźnie, stanowczo, ale zawsze czule.

Obcinanie pazurów

Psy naprawdę nie lubią, kiedy robisz im manicure. Jest to bardzo podobna sytuacja, jak w przypadku z kąpielami. Twój pies ucieka, gdy tylko zdaje sobie sprawę, co zamierzasz zrobić. Oczywiście jest to coś, co musi się odbywać regularnie ze względu na zdrowie i higienę twojego psa. Powinieneś zatem dołożyć wszelkich starań, aby zabieg ten był tak bezbolesny, jak tylko to możliwe.

To są najczęstsze rzeczy i sytuacje, które denerwują Twojego psa. Niektórych z nich można z łatwością uniknąć, ale innych już nie bardzo. Jeśli chcesz uprzyjemnić życie swojemu czworonożnemu przyjacielowi, unikaj tych, które możesz, i staraj się, aby inne nie wydawały się tak straszne i traumatyczne.