Ciekawe zabawy dla psa – 9 propozycji

20 Lipiec, 2019
Najlepszym aspektem proponowanych przez nas zajęć jest to, że stymulują one psa zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jednocześnie nie opróżnią Twojego portfela i wzmocnią więzi między Tobą i Twoim zwierzakiem.
 

Ciekawe zabawy dla psa naprawdę nie wymagają dużej ilości pracy. Poza siedzeniem na kanapie i rzucaniem piłki jest mnóstwo innych zajęć, które pomogą Twojemu psu wykorzystać jego energię.

Proponowane przez nas zabawy doskonale nadają się do wzmocnienia Waszej relacji i stworzenia niezachwianej więzi między Tobą i Twoim pupilem.

Ciekawe zabawy dla psa, które musisz wypróbować

Ważne jest, aby miały możliwość wyładowania całej swojej energii za pomocą różnych zajęć. W ten sposób będą aktywne, zdrowe i szczęśliwe przez wiele lat.

Co więcej, ciekawe zabawy dla psa wymienione w naszym artykule świetnie nadają się do tworzenia silniejszych i solidniejszych relacji między Tobą i Twoim czworonogiem.

Bieg z przeszkodami

Biegi z przeszkodami są naprawdę zabawne. Przygotuj tor dla psiaka, wykorzystując przedmioty codziennego użytku. Możesz go wykonać w dowolnym miejscu, takim jak park, boisko sportowe, a nawet Twój ogród. Nie musisz na to wydać ani grosza, a Twój pies z pewnością to pokocha.

Wspólne wędrówki

Piesze wędrówki są gorąco polecane, nie tylko dla Twojego psa, ale także dla Ciebie! Jest to świetna forma ćwiczeń fizycznych, podczas których możesz cieszyć się przyrodą i świeżym powietrzem.

ciekawe zabawy dla psa
 

Długie spacery z psem bez wątpienia sprawią Ci dużo więcej radości, niż gdybyś miał wędrować sam. Możecie dzięki temu spędzić razem trochę więcej czasu, odkrywając nowe szlaki.

Gry i zabawy

Nawet coś tak prostego, jak zabawa z psem, może być dla niego ulubioną formą spędzania czasu. Nie myl tego jednak z rzucaniem piłki, kiedy siedzisz wygodnie na kanapie.

Zabawa z psem oznacza wyjście do parku lub ogrodu i robienie takich rzeczy, jak bieganie z nim w kółko, rzucając mu jednocześnie piłkę. Zobaczysz, ile radości Ci to sprawi i poczujesz się bliżej swojego psa, niż kiedykolwiek wcześniej.

Zabawa w chowanego

Nie jest to tylko zabawa dla dzieci. Psy też to uwielbiają, ale to nie wszystko – gra ta rzuca wyzwanie ich umiejętnościom i pobudza zmysły do maksimum.

Powinieneś bawić się w chowanego z psiakiem w zamkniętym i bezpiecznym miejscu. Chodzi o to, aby ukryć się przed swoim czworonogiem i dać mu nagrodę, kiedy Cię znajdzie.

Ciekawe zabawy dla psa i jego właściciela

Poniższe zabawy pomogą stymulować zmysły Twojego psa i sprawią, że będzie on aktywny, energiczny i szczęśliwy. Idealnie nadają się na wspólne spędzanie czasu i są źródłem codziennej dawki ćwiczeń.

Frisbee

Niewiele rzeczy jest tak zabawnych, jak wspólne wyjście z psem na plażę lub do parku i rzucanie mu frisbee. Dopóki Twój psiak nie nauczy się łapać frisbee w powietrzu możesz zacząć od mniejszych przedmiotów.

Zabawa ta będzie dla Twojego przyjaciela naprawdę stymulująca i sprawi, że stanie się on silny i zwinny.

 
zabawa z psem

Parki dla psów

W prawie każdym mieście znajdują się parki dla psów. W tych miejscach psy mogą biegać i swobodnie się bawić, bez narażania na ryzyko siebie i innych.

Jest to również dobre miejsce na różne aktywności fizyczne, ponieważ Twój futrzak będzie miał kontakt z innymi zwierzakami. Zabierz swojego psa do takiego parku, a zobaczysz, jak dobrze będzie się bawić.

Wąż ogrodowy

Latem możesz świetnie bawić się ze swoim psem, polewając go wodą z węża ogrodowego. Oczywiście należy pamiętać, aby robić to tylko wtedy, gdy Twój psiak nie boi się wody.

Zabawa polega na tym, aby wziąć psa na ogród, gdzie może on biegać, próbując jednocześnie złapać w pysk strumień wody. Upewnij się, że ciśnienie wody nie jest zbyt wysokie – w przeciwnym razie możesz zranić swojego pupila.

Plaża lub jezioro

Wiele psów uwielbia biegać po plaży. Dlaczego więc nie pojedziesz z nim nad wodę, jeśli takie miejsce jest w Twojej okolicy? Zwierzaki uwielbiają być na świeżym powietrzu, a kochają to jeszcze bardziej, jeśli ich właściciele bawią się i biegają razem z nimi.

Zabawa w zapachy

Zabawa w zapachy jest nie tylko ciekawa, ale także stymuluje najważniejszy zmysł psa. Gra polega na ukrywaniu smaczków dla zwierzaka w pudełku, w kącie pokoju, na półce i tym podobne. Oczywiście, gdy tylko pies znajdzie swój przysmak, pozwól mu go od razu zjeść.

 

Istnieje mnóstwo aktywności dla Twojego psa, a nawet te najprostsze z nich mogą być świetną zabawą dla Was obu. Dodatkowo, tego typu czynności stymulują jego zmysły i sprawiają, że może on wykorzystać swoją energię.

Baw się z nim tak często, jak to możliwe, aby utrzymać swojego psa w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.