Twoje zwierzątko – jak o nie dbać, gdy nie ma cię w pobliżu?

28 lipca 2018

 Kiedy pracujesz przez wiele godzin w biurze lub w sklepie atwoje zwierzątko pozostaje samo, istnieje wiele sposobów na to, aby nie nudziło się, nie zniszczyło mebli ani nie zgłodniało.

Zadbaj o twoje zwierzątko. Oto kilka wskazówek dotyczących opieki nad zwierzakiem, gdy jesteś poza domem.

Zadbaj o twoje zwierzątko, bez względu na to, gdzie jesteś

Kiedy zostawiamy nasze zwierzątka same w pustym mieszkaniu często pęka nam serce. Ale musimy iść do pracy lub do szkoły, nawet jeśli oznacza to, że nasz najlepszy przyjaciel będzie spędzał całe godziny samotnie. Chcielibyśmy zabrać go do pracy, ale wiele firm na to nie pozwala(na razie).

Niektóre psy spędzają cały dzień śpiąc spokojnie, kiedy nikogo nie ma w domu. Jednak inne łatwo się nudzą i zaczynają niszczyć wszystko na swojej drodze. Mogą to być meble, przypadkowe przedmioty, własne łóżko, zabawki itp

.Piesek pozostawiony sam w domu.

Ponadto niektóre zwierzęta będą szczekać, wyć i skomleć podczas nieobecności swojego właściciela. W tym przypadku strach i niepokój powodują zbyt wiele cierpienia. Zastanawiasz się, jak się możesz dowiedzieć się o tym, czy twój pies też tak robi? Cóż, sąsiedzi dadzą ci znać od razu!

Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące opieki nad zwierzakiem, gdy jesteś z dala od domu

Oczywiście nie możesz zrezygnować z pracy, aby zostać w domu ze swoim zwierzakiem (chociaż możesz pracować w domu). Dlatego, aby zadbać o swoje zwierzę bez konieczności tkwienia u ich boku, zwróć szczególną uwagę na następujące wskazówki:

1. Nie pozwól, aby twój zwierzak stał się zależny

Twoje zwierzątko musi nauczyć się samodzielnie bawić, a to oznacza posiadanie kilku nowych zabawek. Jeśli możesz, kupuj co miesiąc inną formę rozrywki, aby nie znudziło się. Musi to być coś, co nie wymaga twojego udziału

.Piesek i urządzenie Pawbo.

2. Unikaj nadopiekuńczości

Kiedy wracasz do domu, oczywiście możesz i powinieneś spędzać czas ze swoim zwierzątkiem. Ale po jakimś czasie byłoby dobrze, gdybyś spędził trochę czasu bez psa. Nie jest konieczne, aby podążał za tobą do łazienki, do łóżka lub na kanapę.

Twój pupil musi się nauczyć, że nie zawsze będziesz dostępny, nawet gdy będziesz w sąsiednim pokoju.

3. Pozostaw zwierzaka w spokojnym otoczeniu

Kiedy wychodzisz rano, zalecamy, abyś starał się zostawić porządek w domu do tego stopnia jak to tylko możliwe.Oczywiście twój zwierzak nie zauważy, jeśli nie pościeliłeś łóżka, ale będzie w stanie odbierać energię, która go otacza.

Możesz nawet nabyć fontannę z wodospadem (te w stylu Zen, które są tak bardzo modne), aby pomogła uspokoić zwierzaka. Inną opcją jest pozostawienie radia lub telewizji, aby nie czuł się samotny.

4. Idźcie wcześniej na spacer

Opiekuj się swoim psem, biorąc go na spacer w godzinach porannych, aby mógł trochę pobiegać. W ten sposób zmęczy się i lepiej skieruje swoją energię. W kolejnych godzinach zwierzę nie będzie tak aktywne jak zwykle ani nie będzie chciało niszczyć wszystkiego.

A kiedy wrócisz ze spaceru, pamiętaj, aby położyć jedzenie, aby miał szansę zjeść i strawić swoje jedzenie spokojnie.

5. Nie dramatyzuj sytuacji

Unikaj robienia przedstawienia z głaskania swojego psa lub ściskania go i smutnego wzroku kiedy wychodzisz z domu. Pozwól mu pozostać na jego posłaniu lub gdziekolwiek chce i nie żegnaj się tak, jakbyście nigdy więcej nie mieli się zobaczyć.

Działaj normalnie, weź swoje rzeczy, otwórz i zamknij drzwi powoli. Twojemu ulubieńcowi uświadomienie sobie, że cię nie ma może zająć nawet godzinę.

Oprócz wdrożenia wyżej wymienionych wskazówek, zalecamy skorzystanie z nowych technologii, aby zabawić zwierzaka, gdy nie ma cię w pobliżu. Dzięki urządzeniu Pawbo + dni twojego psa lub kota będą dużo przyjemniejsze.

Jest to doskonała alternatywa, ponieważ pozwala monitorować zwierzaka z telefonu komórkowego za pomocą kamery, która przesyła obrazy (przy użyciu własnej aplikacji). Nie tylko to, posiada on również mikrofon i głośnik, dzięki czemu możesz komunikować się bez konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu.

Kotek bawiący się zabawką.

Wśród jego głównych zalet można wyróżnić to, że urządzenie posiada tackę do przechowywania przekąsek, którą można zaprogramować lub otwierać w dowolnym momencie. Nagradzaj dobre zachowanie swojego zwierzaka!

Jednocześnie oferuje gry z efektami świetlnymi, które nawiążą kontakt z psem, gdy jesteś w biurze, a on jest w domu.Jeśli chcesz zachować te piękne chwile, aplikacja zapisuje zdjęcia i filmy, które można udostępniać w mediach społecznościowych.

W przypadku posiadania kota, możesz kupić Acer Pawbo Catch. Jego przenośnym kijkiem można zdalnie sterować z dowolnego smartfona, a długie i nudne dni twojego zwierzaka mogą się skończyć. Tak więc, zacznij dbać o swojego pupila przez cały czas!