Środki bezpieczeństwa dla psów podróżujących samochodem

13 lutego 2019

Środki bezpieczeństwa dla psów podróżujących samochodem. Urządzenie przytrzymujące psa może uratować mu życie, a nawet życie jego właściciela w razie wypadku. Jednocześnie trzymanie zwierzęcia unieruchomionego zapobiegnie ryzykownym sytuacjom, które mogą spowodować tragedię.

Zwierzęta są pełnoprawnymi członkami w każdej rodzinie. Dlatego mogą mieć takie same przywileje, jak ludzie. Obejmuje to wycieczki i wakacje. Jednakże, gdy wyjeżdżasz na wycieczkę, powinieneś upewnić się, że podjąłeś wszystkie środki bezpieczeństwa by Twojemu psu nie groziło ryzyko w samochodzie.

Członek rodziny: ale towar według prawa

Dla celów ściśle prawnych, psy są oznaczone etykietą w tej samej kategorii co bagaż. Oczywiście, według właścicieli, pies w żadnym wypadku nie jest uważany za bagaż. Jednak zazwyczaj tak są traktowane w wielu przypadkach przez przepisy prawne.

Przepisy te mają na celu ochronę bezpieczeństwa w przypadku osób podróżujących samochodem z psem, innych pojazdów, pieszych i samym zwierzęciem.

Cel podróży: podróżować i cieszyć się nią bez żadnych problemów

Pamiętaj, że pies to żywa istota, która ma swoje upodobania i rzeczy, których nie lubi. Niektóre doskonale nadają się do podróży samochodowych, podczas gdy inne psy tylko patrzą przez okna lub śpią. Niektóre mogą stać się zbyt niespokojne, ciągle skacząc w tę i z powrotem i nie słuchają poleceń.

Zestresowane zwierzęta domowe są niebezpieczne podczas podróży. Ich nadpobudliwość może rozpraszać uwagę kierowcy, dlatego hiperaktywne psy są odpowiedzialne za znaczną liczbę wypadków.

Pies w samochodzie.

Podobnie, niektóre nerwowe psy odczuwają jazdę samochodem, jako coś traumatycznego. Dlatego takie psy wymagają specjalnej opieki.

Poza nieoczekiwanymi opóźnieniami, zwierzę może bardzo cierpieć. Podróże i wycieczki powinny być równoznaczne z przyjemnością, a nie utożsamiane z czymś nieprzyjemnym i uciążliwym.

Odpowiedzialność i świadomość

Szacuje się, że do 50% kierowców podróżujących z psami w swoich pojazdach nie podejmuje żadnych specjalnych środków ostrożności dla siebie i prawie nigdy nie dba o środki bezpieczeństwa wobec psów.

Pies podczas jazdy samochodem.

 Tylko 20% tej grupy przyznaje, że jest to poważny błąd.

Środki bezpieczeństwa w samochodzie dla psów: podstawowe wyposażenie

Aby zachować zgodność ze standardami bezpieczeństwa i zmniejszyć ryzyko, na wszystkich etapach podróży powinny być stosowane urządzenia zapewniające psom bezpieczeństwo:

  • Transporter dla zwierzaka powinien być tej samej wielkości co zwierzę. Powinien być wystarczająco duży, aby mógł wstać, ale nie za szeroki, aby mógł się toczyć z boku na bok, gdy samochód się porusza. Jeśli jest to małe zwierzątko, umieść transporter na podłodze samochodu lub na tylnych siedzeniach.
  • W przypadku psów średniej wielkości można przymocować je do tylnego siedzenia za pomocą pasa bezpieczeństwa, jeśli jest na to miejsce. Jeśli nie, będą musiały jechać za tylnym siedzeniem.
  • Dzięki specjalnym urządzeniom psy można zabezpieczyć za pomocą pasów bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach. Paski, które przechodzą przez ramię są bardziej godne polecenia niż pasy biodrowe, ponieważ są bardziej odporne na uderzenia przy dużej prędkości.
  • Siatki służące do oddzielenia części siedzącej od walizek.

Dlaczego ważne jest, aby pies był powściągliwy podczas podróży

To nie tylko retoryka. Bezpieczeństwo zwierząt i innych pasażerów zależy od przestrzegania zasad podczas podróży. Badania wykazały na przykład, że psy, które nie zostały przypięte pasami lub nie znajdują się w transporterze podczas jazdy samochodzie mogą pomnożyć do 35 razy siłę uderzenia.

Oznacza to, że jeśli pies o wadze 25 kg będzie leciał do przodu podczas zderzenia czołowego, gdy pojazd jedzie powyżej 80 km / godz., będzie miał siłę uderzenia obiektu ważącego 875 kilogramów. Uszkodzenie kręgosłupa trafionej przez niego osoby i samego zwierzęcia prawdopodobnie będzie śmiertelne.