Wspaniała przyjaźń autystycznej dziewczynki i kotka

16 czerwca 2018

Przyjaźń ze zwierzęciem potrafi zdziałać cuda w terapii. Mała dziewczynka o imieniu Iris stała się popularna dzięki swoim dziełom sztuki. Jednak pojawienie się jej kota Thuli przyciągnęło do tej rodziny jeszcze więcej uwagi. Przyjaźń pomiędzy dziewczynką i kotką jest godna podziwu!

Iris Grace Halmshaw to sześcioletnia Brytyjka u której zdiagnozowano autyzm w wieku dwóch lat. Od tego momentu jej rodzice starali się jak najlepiej zapoznać ją ze światem zewnętrznym i nauczyć ją nawiązywać z nim kontakt.

Niemniej jednak najważniejszym przełomem w terapii Iris było pojawienie się jej zwierzęcej przyjaciółki Thuli. Dwuletni kot rasy Maine Coon stał się nieodłączną towarzyszką i terapeutką dziewczynki.

dziewczynka i kot

Matka Iris, Arabella Carter-Johnson, twierdzi, że próbowała sprowadzać inne zwierzęta przed Thula. Znała teorię połączeń zwierzę-dziecko u dzieci autystycznych. Testowali kontakt z psami i końmi, ale nic nie przynosiło takich efektów.

Przeczytaj także: Szpital w którym chorych odwiedzają zwierzęta

Niepełnosprawność Iris

Typ autyzmu Iris składa się z nieregularnych wzorców spania, obsesyjnego zachowania, braku kontaktu wzrokowego, introspekcji i braku komunikacji. Posiada bardzo znikome umiejętności społeczne i nie prowadzi żadnych żartobliwych interakcji z rodzicami i innymi dziećmi. Przyjaźń jest dla niej bardzo trudna, z poza tym czuje się bardzo niepewna co do tego, co nowe lub nieznane.

Przyjaźń Iris i Thuli rozpoczęła się, gdy brat Arabelli potrzebował kogoś, kto zaopiekuje się jego kotem, aby wyjechać na wakacje. Rodzice z zaskoczeniem zobaczyli, jak szybko kotka i dziewczynka zaczęły się porozumiewać. W rezultacie matka Iris zaczęła badać, jaki typ kota najlepiej pasuje do jej córki.

Przeczytaj także: Pojawienie się dziecka- jak przygotować zwierzę?

Kobieta szukała informacji na temat kotów rasy Maine Coon, które są bardzo delikatne, czułe, inteligentne i ciekawe, nie boją się też wody. To był wielki sukces. Niewiarygodnie jest to, że Thula jest typowym niezależnym kotem, kiedy z resztą rodziny, ale wie dokładnie co robić, jeśli zostaje z z Iris.

Thula zawsze zauważa, kiedy dziewczynka się denerwuje, na przykład będąc w samochodzie. Kot podchodzi i siada jej na kolanach, aż dziewczynka się uspokoi. Jeśli Iris obudzi się w nocy, przyjaciółka Thula pozostanie z nią, dopóki mała nie zaśnie.

Przyjaźń -silny związek

Iris nie rozmawia ani nie komunikuje się z nikim innym, z wyjątkiem jej kotów. Bardzo proste komendy, takie jak ” kot siad” lub „więcej kota”. Cóż, jest to pozornie małe osiągnięcie, ale jest to ogromna i ekscytująca zmiana dla całej rodziny.

Przyjaźń między kotem a dzieckiem jest tak bliska, że matka, Arabella, nie może uwierzyć w to, co widzi codziennie.

Mały kot, Thula jest przestawicielem z jednej z najbardziej inteligentnych ras na świecie. Jej puszyste włosy są bardzo podobne do futerka pluszowego zwierzęcia. Jej postać jest słodka i współczująca.

Cechy, które są bardzo ważne dla Iris, ponieważ autyzm jest zaburzeniem dla którego charakterystyczne jest poczucie dużej samotności i małej towarzyskości, komunikacji, wyobraźni, planowania i emocjonalnej wzajemności.

dziewczynka i kot przyjaźń

Chociaż dla autystycznych dzieci nie jest problemem rozwój i powiększanie zakresu swoich umiejętności, Iris jest wyjątkowo utalentowana w malowaniu. Teraz jednak, przy pomocy i dzięki przyjaźni jej wiernego asystenta terapeutycznego kota „Thuli” jest w stanie jeszcze bardziej rozwinąć swoją pasję.

Thula pomaga Iris obniżyć jej poziom lęku i daje jej poczucie spokoju i wyższe poczucie własnej wartości. Słowa takie jak „kot siad” nie są powszechne w przypadku dzieci autystycznych.

Według matki:

„Wcześniej zapisaliśmy Iris na terapię z udziałem koni, ale nie wydawała się zbytnio zainteresowana ani pobudzona. Mieliśmy również psa, ale lizanie, merdanie ogonem i tego rodzaju nadmierna aktywność nie sprawiała, że ​​czuła się dobrze. Dlatego nie chciała podejść zbyt blisko.

Arabella kontynuowała:

„Po wizytach różnych zwierząt i terapiach byliśmy zmęczeni. Ale w ten jeden świąteczny dzień zbieg okoliczności zmienił wszystko. Przyjechała dziewczyna mojego brata i zapytała czy możemy zająć się jej kotem, ponieważ wybiera się na wycieczkę za granicę. Odpowiedziałam, że tak Thula i Iris poznali się. Myślałam, że idealnie się dobrali i miałam rację. „

Ta wzruszająca historia stała się bardzo popularna w mediach społecznościowych. Niech żyje przyjaźń!