Pies i kaczka jak oni się kochają – bajka w realu

19 czerwca 2018

Pies i kaczka oraz ich niezwykła przyjaźń należą do jednych z najbardziej popularnych filmików w sieci. Może wydawać się dziwne, że te dwa bardzo różniące się gatunki zwierząt mogą być przyjaciółmi, ale za tym wszystkim kryje się pewna wzruszająca historia.

Przyjaciele sprawiają, że śmiejesz się, ale i płaczesz. Są tacy, którzy będą cię pocieszać i dodawać otuchy, gdy jesteś smutny lub przygnębiony. Dokładnie tak było w tej historii!

George i Blake oraz ich bezwarunkowa przyjaźń

George i Blake byli dwoma psami, które żyły pod jednym dachem. Byli czymś więcej niż zwykłymi współlokatorami, byli przyjaciółmi, prawie jak bracia. Chodzili wszędzie razem i spędzili całe dnie na zabawie, walcząc i śmiejąc się razem. Nierozłączni jak „dwie papużki”. Ich właścicielka sądziła, że jeśli adoptuje innego psa, nie będą mogli się „dogadać”.

Ale zwierzęta często nas zaskakują i tak było z tymi dwoma psami.

Pewnego dnia życie George’a przybrało tragiczny obrót. Blake ciężko zachorował i nie miał już energii, aby dalej bawić się z George’em. Pewnego dnia zmarł. George stracił entuzjazm i zaufanie.

Nie miał apetytu, zawsze był smutny i otępiałym wzrokiem wodził gdzieś w przestworzach. Wkrótce wpadł w głęboką depresję, która wydawała się nie do wyleczenia. Według jego właściciela, próbowali wszystkiego, aby go pocieszyć. Zabrali go do weterynarza, bawili się z nim, chodzili częściej na spacery, ale George’owi to nie wystarczało. Brakowało mu czegoś – Blake’a!

Pies i kaczka – Prawdziwa przyjaźń

Kiedy wydawało się, że nie ma już lekarstwa dla George’a; w jego ogrodzie pojawiła się niespodzianka: dzika kaczka. Nikt nie wiedział, skąd ani jak się tam znalazła, a tym bardziej powód, dla którego od tamtego dnia zaczęła chodzić krok w krok za George’em.

Z początku George nie był zainteresowany swoim nowym przyjacielem, można nawet powiedzieć, że nie lubił przebywać w jej pobliżu. Jednak to nie przeszkadzało kaczce, która nazywała się Donald. Donald towarzyszył George’owi wszędzie i próbował przyciągnąć jego uwagę zachęcając go do zabawy lub próbując go dziobać.

Donald odniósł sukces. George zaczął podążać za nim. Do dzisiaj nie wiadomo czy powodem tego była ciekawość, gniew czy dlatego, że kaczka obudziła w psie ponownie chęć zabawy. Kaczka spowodowała, że pies po raz pierwszy wyszedł na zewnątrz z własnej woli i od dłuższego czasu.

Ta przyjaźń pomiędzy kaczką a psem wykracza poza granice. Kaczka pokazała, że nie ma zamiaru wracać tam, skąd przybyła. Zatem zainteresowanie George’a kaczką i wytrwałość Donalda doprowadziły do ich wielkiej przyjaźni.

Przyjaźń na zawsze

Pies i kaczka nie opuszczają się ani na sekundę i chodzą wszędzie razem. Stali się nowymi towarzyszami zabaw, a nawet śpią w jednym łóżku!

To pomogło George’owi w odzyskaniu sił po depresji. Jest teraz bardziej energiczny i chce częściej wychodzić, lubi nawet biegać po górach. Nie płacze ani już nie ubolewa po śmierci swojego przyjaciela Blake’a.

Nie wiemy dlaczego kaczka zdecydowała się zrobić to, co zrobiła – może miała szósty zmysł, który sprawił, że zauważyła jak George przeżywa ciężkie chwile. Tego nikt nie wie, ale jest to kolejny przykład jak zwierzęta nas zaskakują i szokują! Bez wątpienia powinniśmy podziwiać i naśladować empatię, którą zawsze okazują.

pies i kaczka przyjaźń na zawsze

Wydaje się nam, że Donald miał przyjaciół i rodzinę tam gdzie wcześniej mieszkał. Ale pewnego dnia zobaczył George’a i jak było mu ciężko. Postanowił poświęcić wszystko, aby być z nim i sprawić aby poczuł się lepiej.

Kto powiedział, że zwierzęta nie mają uczuć? Ta historia dowodzi, że tak jest. Prawdziwy przyjaciel to lek na wszystko!

Źródło obrazu: lavozdelmuro.net