Operacje plastyczne zwierząt – zabronione w Hiszpanii

· 21 czerwca 2018

Operacje plastyczne mające na celu zwiększenie atrakcyjności zwierzęcia nie tylko powinny być zakazane, ale są celowym okaleczaniem tych istot. Wiele osób twierdzi, że poddaliby się operacji plastycznej tylko z powodów zdrowotnych, ale nigdy aby poprawić urodę.

Operacja chirurgiczna zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem więc jest to bardzo poważna decyzja. Od lat ta kwestia jest przedmiotem wielu debat. Obecnie definitywnie obowiązuje zakaz przeprowadzania jakichkolwiek chirurgicznych zabiegów kosmetycznych na zwierzętach.

Operacje plastyczne – nowe przepisy i zakazy

Hiszpańska Rada Ministrów dołączyła do Europejskiej Konwencji o Ochronie Zwierząt. W rezultacie wszystkie operacje plastyczne mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia zostaną zakazane. Zakaz nie będzie dotyczył operacji zleconych przez weterynarza w celu zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia zwierzęcia.

Niniejsza umowa obejmuje także wykorzystywanie zwierząt na pokazach i do celów reklamowych. Zawiera listę wymagań i podkreśla obowiązki nałożone na firmy, osoby fizyczne i władze lokalne.

psie uszy - komunikacja pisek siedzi na śniehu

Jeśli chodzi o hodowlę i opiekę nad zwierzętami, właściciel odpowiada za zdrowie zwierząt i ma dokument potwierdzający, iż posiada niezbędną wiedzę do hodowania i opieki nad zwierzętami.

Umowa ta, podpisana przez 17 krajów i przekazana do Kortezy Generalne (dwuizbowy parlament Królestwa Hiszpanii) została zatwierdzona w tym roku. Umowa ta zawiera także postanowienia i strategie dotyczące udzielania pomocy i relokalizację bezdomnych zwierząt, promowanie adopcji, kampanie informacyjne i edukacyjne.

Co zapewnia to rozporządzenie?

Wielu właścicieli zwierząt obcina ogony swoich psów i przycina uszy, zwłaszcza jeśli są to psy myśliwskie, aby wyglądały „atrakcyjniej”. Jednakże rozporządzenie to uznaje ten akt za to, czym naprawdę jest: niepotrzebną amputacją części ciała.

Podobnie zakaz przeprowadzania operacji na psach i innych zwierzętach w celu korygowania pewnego rodzaju deformacji, na przykład szczęki lub innych części ciała, chyba że zagraża to zdrowiu i życiu zwierzęcia. Na dzień dzisiejszy każdy kto wykonuje tego typu operacje i zabiegi ma zakazane posiadanie „idealnego psa”.

Znaczenie posiadania psich uszu i ogona

Wspaniale, że ludzie nie mogą już przycinać uszu psom i obcinać ogonów swoim zwierzętom, ponieważ są one bardzo ważne do komunikowania się i życia towarzyskiego psa.

Ogon psa

Ponieważ psy nie posiadają zdolności mówienia, komunikują się w inny sposób. Jednym z tych sposobów jest ich ogon. Komunikują się, a nawet wyrażają swoje uczucia i emocje przez machanie ogonem i wykonując gesty.

Każdy ruch psiego ogona oznacza coś innego i wyraża inną emocję. Jak wiadomo, ogon psa jest najbardziej zbliżoną rzeczą do wyrazu i mimiki twarzy człowieka.

Z tego powodu i z wielu innych ważne jest, aby zwierzę miało swój ogon. Będzie mu łatwiej nawiązywać stosunki z innymi psami oraz będzie miał mniej problemów behawioralnych. Dodatkowo ogon pomaga uwalniać feromony, co stanowi inną formą komunikacji u psów.

psi ogon i komunikacja

Uszy psa

U psów po ogonie, uszy są najczęściej używaną częścią ciała do komunikacji. Każda para psich uszu ma różne kształty i rozmiary. Ich ruchy tworzą uniwersalny język, który ludzie mogą zrozumieć. Poprzez ruchy uszu, ludzie wiedzą co pies czuje w danym momencie i mogą odpowiednio się zachować. Pokazuje jego reakcje na czynniki zewnętrzne.

Podsumowując: co najmniej 18 krajów zakazuje okaleczania zwierząt ze względów estetycznych. Mamy nadzieję, że ten przykład będzie stanowił precedens dla prawa międzynarodowego prawa egzekwującego prawa .