Szokujące fakty o psach, których nie wiedziałeś: część 1

18 czerwca 2018

Myślałeś, że znasz swojego ulubionego zwierzaka? Pomyśl dobrze jeszcze raz! Zanim odpowiesz na to pytanie przeczytaj te szokujące fakty o psach, które na pewno Cię zaskoczą!

Zazwyczaj jesteśmy przekonani, że znamy naszego zwierzaka bardzo dobrze. Nic bardziej mylnego! Żaden właściciel nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego o swoim pupilu. Te stworzenia nigdy nas nie przestaną zaskakiwać.

Dlatego postanowiliśmy Ci to ułatwić i przedstawić szokujące fakty o psach. Uprzedzamy, że może Cię to nawet rozśmieszyć. Zobacz ile zaskakujących rzeczy nie wiesz o swoich ulubieńcach!

Szokujące fakty o psach, o których nie miałeś pojęcia

Zapewne sporo czytałeś o psach, ale jesteśmy pewni, że nie wiesz co najmniej połowy z tego o czym napisaliśmy w naszym artykule. Zanotuj i powiedz nam czego nowego się dowiedziałeś!

1. Potrafią czytać emocje z naszych twarzy

Nie ma znaczenia czy jesteś smutny czy zły lub jeśli powiesz o tym swojemu psu czy też nie. Zanim się odezwiesz, on już wie co czujesz i co się z tobą stało. Jest to udowodnione badaniami przeprowadzonymi przez naukowców.

Istnieje wiele doświadczeń, które potwierdzają, iż zwierzęta potrafią wykrywać i różnicować ludzkie emocje, a co za tym idzie przewidują nasze reakcje. Interesujące jest to, że nie dotyczy to tylko znanych im twarzy, ale również ludzi widzianych po raz pierwszy.

Większość ludzi nie potrafi dbać o swojego pupila głaskanie psa

2. Pocą się przez łapy

Czy kiedykolwiek widziałeś psa, który się poci? Na pewno nie. Zastanawiające jest jak tego nie robią mając tyle włosów lub sierści podczas upałów latem. To bardzo proste! Odpowiadając na Twoje pytanie: Tak, pocą się, jednak nie przez tą część ciała, którą myślisz.

Ich gruczoły potowe znajdują się w poduszkach ich łap. Z tego powodu czasami łapy twojego psa mogą mieć słony zapach, który nie wiesz skąd pochodzi. W takim razie zagadka rozwiązana!

3. Jego nos jest wyjątkowy

Unikatowość psich nosów możemy porównać do wyjątkowości ludzkich linii papilarnych na dłoniach. Żaden pies nie ma takiego samego nosa. Tak jak my nie mamy nawet tych samych odcisków palców na jednej ręce co na drugiej.

4. Istnieje wiele psów milionerów

Zwierzęta sławnych osób czy spadkobierców wielkiej fortuny, może nawet modeli lub aktorów – to psy, które mają więcej pieniędzy niż mogliście kiedykolwiek widzieć. Kiedy odziedziczą ten spadek, zostają wyznaczone przez egzekutora do zarządzania nimi.

Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych istnieje co najmniej milion psów, które będą cieszyć się dobrami materialnymi swoich właścicieli po ich śmierci.

5. Potrafią uczyć się słówek

„Normalny” pies jest bardzo inteligenty, a jego mózg jest w stanie pochłonąć tyle samo wiedzy co małe dziecko. Potrafi zapamiętać od 200 do 500 słówek. Ponadto może nauczyć się podstawowych sekwencji matematycznych.

6. Psy rasy Greyhound są bardziej interesujące niż myślisz

Mówią, że te psy nie występują na Ziemi od bardzo wielu lat. Istnienie rasy Greyhound podważa to stwierdzenie, gdyż są znane nie tylko jako najszybsze (posiadają zdolność osiągnięcia prędkości nawet 45 km/h), ale to też jedyny pies wspomniany w Biblii (Księga Przysłów 30:31).

7. Temperatura ich ciała jest wyższa

Jeżeli odczuwasz gorąc w danym momencie, nie martw się jeżeli Twój pies jest cieplejszy. Podczas gdy ciepłota naszego ciała oscyluje pomiędzy 35 a 37 stopni Celsjusza, temperatura psa osiąga 38 lub 39.

Jest to jeden z powodów, który tłumaczy dlaczego pchły i kleszcze uwielbiają bytować na naszych zwierzętach.

Zobacz również: Psie łapy latem; oparzenia jak z nimi walczyć?

8. Pit bull nie jest rasą

Chociaż często mówi się o rasie pit bull jest to błędne przekonanie. To tylko sposób na odniesienie się do różnych ras, takich jak American Pit Bull Terrier, American Staffordshire Terrier, Bull Terrier, Dog Argentyński, japoński Tosa, Dog de Bordeaux i buldog. Termin „pit bull” to szerokie pojęcie i obejmuje wszystkie rasy psów wymienione powyżej.

pit bull to nie rasa

9 – Deszcz przeszkadza w ich słyszeniu

Powodem dlaczego Twój pies nie chce wyjść na spacer podczas deszczu nie jest to, że nie chce się zmoczyć. Dzieję się tak dlatego, że dźwięk, który wydają spadające krople jest dla nich nieprzyjemny. Przyczyną tego jest to, że deszcz wzmacnia pozostałe dźwięki, a co za tym idzie ich wrażliwy słuch staje się osłabiony.

10 – Potrafią wykryć raka

Twój pies potrafi wykryć nowotwór lub inne choroby, takie jak epilepsja czy cukrzyca, nawet przed diagnozą lekarską. Niestety naukowcy nie potrafią wyjaśnić mechanizmu tego zjawiska. Najbardziej prawdopodobnym uzasadnieniem jest to, że robią to dzięki swojemu niezastąpionemu zmysłowi węchu.

Oto tylko 10 rzeczy, które tworzą szokujące fakty o psach, których nie wiedziałeś. To jeszcze nie koniec! Jest ich o wiele więcej… Aby dowiedzieć się o kolejnych nie przegap drugiej części tego artykułu.