Szansa dla bezdomnych psów – Centra handlowe w Stambule

6 sierpnia 2018
Kilku zbłąkanych szczęśliwców znalazło ciepły i przytulny kąt do spania w centrum handlowym

Szansa dla bezdomnych psów w Stambule. Wspominaliśmy wcześniej o Stambule i jego słynnej miłości do zwierząt, a szczególnie kotów. W tym przypadku jednak to psy są głównymi bohaterami tej historii, która opowiada o niesamowitych aktach miłości Turków do zwierzaków.

Jedyne, co możemy dodać – to fakt, że życzymy wszystkim zwierzętom na całym świecie, aby były traktowane z taką życzliwością. Czy możecie sobie wyobrazić jakiekolwiek inne centrum handlowe, które otwiera swoje drzwi dla bezpańskich psów, aby miały one gdzie spać?

Stambuł – miłość miasta do zwierząt

Jak już mówiliśmy o tym szczegółowo w innych artykułach, mieszkańcy tego tureckiego miasta są znani na całym świecie ze swojego zamiłowania do kotów. W mieście znajduje się nawet posąg kota, który stał się elementem charakterystycznym dla tego miejsca.

Zaledwie kilka dni temu wspaniali mieszkańcy Stambułu posunęli się jeszcze dalej. Jak wiecie, myśląc o zimie w Europie, wyobrażamy sobie śnieg, niskie temperatury i ciepłe ubrania. Nie ma wątpliwości, że zima jest trudnym okresem dla ludzi mieszkających w wielu częściach tego kontynentu.

Czasem zapominamy jednak, że inne stworzenia również cierpią, przebywając w tych samych warunkach. Mówimy oczywiście o bezdomnych i porzuconych zwierzętach, które żyją na ulicach dużych miast.

centra handlowe w Stambule szansa dla bezdomnych psów

Szacuje się, że na ulicach Europy żyją miliony psów. Szczególnie w Stambule ich liczba jest naprawdę ogromna, ponieważ mieszkańcy tego miasta zazwyczaj opiekują się nimi i dokarmiają je.

Mieszkańcy tego miasta od lat okazują zwierzętom wielką miłość i troskę – to właśnie to jest tematem najświeższych informacji pochodzących z Turcji.

Krążący w sieci film o psach śpiących w centrum handlowym

Lisette López Melgar to kobieta odpowiedzialna za podzielenie się tą pocieszającą informacją. Podczas swoich wakacji w Turcji była świadkiem niesamowitego wydarzenia: setki psów spędzały noc w centrum handlowym.

Dlaczego tak się stało? Powód był jeden: okropna pogoda. Jak wspominaliśmy, niskie temperatury, które są charakterystyczne dla zimy w krajach europejskich dotykają mieszkańców ulicy bez względu na to, czy chodzi o ludzi czy o zwierzęta.

Dlatego też centra handlowe w Turcji otworzyły swoje drzwi, aby chronić zwierzęta przed zimnem, w nadziei, że pomogą im nie tylko ogrzać się przez noc, ale również potencjalnie uratują im życie.

Opady śniegu, które nawiedziły miasto noc wcześniej, były bardzo obfite i wszyscy rzucili się wręcz do ucieczki tak szybko jak tylko mogli. Ale co mogły zrobić w tej sytuacji biedne zwierzęta, które żyją na ulicach? Nic! Nie bez pomocy ludzi mieszkających w okolicy. A oni to właśnie zrobili – pomogli!

Pracownicy centrów handlowych zaczęli za pomocą jedzenia i zabawek przywoływać okoliczne błąkające się szczenięta i psy. Przygotowali oni również tymczasowe legowiska z kartonu, aby zimno przenikające z podłogi nie wychłodziło zwierząt.

Zebrano także koce, aby przykryć zwierzaki i pozwolić im spać w cieple i spokoju. Dla wielu osób widok bezdomnych psów może być przyczyną strachu i niepokoju, szczególnie te bezpańskie. Psy mieszkające na ulicy mogą być z tego powodu wystraszone i nieufne – dlatego czasami mogą wykazywać agresywne zachowanie.

Wdzięczność bezdomnych psów z centrum handlowego

Wygląda na to, że w tym przypadku bezpańskie psy nie mogły być szczęśliwsze z powodu tego co zrobili dla nich ludzie – odzwierciedliło się to w spokoju i błogości, które można dostrzec na zdjęciach z tego dnia.

Każdy pies leżał zwinięty w kłębek na własnym posłaniu, doceniając nie tylko ciepło, ale również miłość człowieka.

Co możemy więcej powiedzieć na temat tych wspaniałych ludzi? Wierzymy, że tego typu zachowanie mówi wszystko co powinniśmy wiedzieć o ich człowieczeństwie. Chcielibyśmy, aby ludzie na całym świecie traktowali zwierzęta w ten sposób.

Mówi się, że miłość do drugiego człowieka zaczyna się od miłości do zwierząt – bez wątpienia okazywanie uczuć zwierzakom sprawia, że jesteśmy bardziej wrażliwi i empatyczni. Jest więc oczywiste, że gdybyśmy wszyscy zaczęli robić tego typu niewielkie uczynki, świat mógłby stać się lepszy.

Teraz pozostaje tylko jedno – brawo Stambuł!

Źródło zdjęć: www.europapress.es