Nirvana, prawdziwy pies morski – niezwykła historia

31 sierpnia 2018

Pewien mężczyzna z Hiszpanii postanowił porzucić swoje nudne życie i kajakiem opłynąć świat. Podczas swojej wyprawy spotkał on bezpańskiego psa, który stał się jego wiernym kompanem w podróży. Oto Nirvana, morski pies!

Nirvana i jej historia

Zmęczony nieznośną harówką w pracy, w 2013 roku Sergi Basoli postanowił porzucić swoją pozycję inżyniera w Barcelonie i zrobić coś, o czym od dawna marzył, a zawsze odkładał na potem.

Jego marzeniem była podróż kajakiem dookoła Morza Śródziemnego. Jak w przypadku każdej przygody, są kwestie, których nie da się przewidzieć lub zaplanować. Rzeczą, której Sergi z pewnością się nie spodziewał podczas swoich wojaży było to, że znajdzie on idealnego kompana podróży.

Na ulicach miasta Alghero na Sycylii nasz nieustraszony podróżnik znalazł kogoś, kto miał okazać się jego najwierniejszym współpodróżnikiem.

Bezpańska suczka, Nirvana początkowo cierpiała na chorobę morską, ale z dnia na dzień coraz bardziej przyzwyczajała się i zaczęła czerpać przyjemność z podróżowania kajakiem, zmieniając się w pasażera pierwszej klasy. Stała się ona prawdziwym psem morskim!

Wyjątkowe doświadczenia

Dzięki łączności z Internetem, Sergi sukcesywnie opisywał postępy swej podróży na stronie, opowiadając wszystkim o odwiedzonych przez siebie krajach i poznanych ludziach. Jedną z jego głównych zasad było postanowienie, żeby nigdy nie płacić za nocleg.

Nie było to związane wyłącznie z oszczędnościami, chodziło raczej o pokonywanie wyzwań i zyskanie prawdziwie wyjątkowych doświadczeń.

Z takim nastawieniem udało mu się poznać mnóstwo różnych, bardzo gościnnych, dobrych ludzi. Sergi ma bardzo wyluzowane podejście do podróżowania i ciesząc się każdą przygodą, zatrzymuje się tam, gdzie poniesie go los.

Aby zapewnić sobie podstawowe źródło dochodu, Sergi i Nirvana sprzedają wyroby artystyczne wykonane z materiałów naturalnych, znalezionych na plażach. Tworzą je w nocy, a gdy tylko wstaje dzień, kontynuują swoją przygodę.

Dzień z życia Nirvany, psa morskiego

Ich styl podróżowania jest prosty i spokojny, chodzi wyłącznie o czerpanie radości. Pokonują oni między 10 a 30 kilometrów dziennie, co zajmuje im około 4 godziny. Zimą oczywiście ich wycieczki wyglądają trochę inaczej i są krótsze.

Po trzech latach takiego życia i przepłynięciu ponad 5000 km wzdłuż linii brzegowej Morza Śródziemnego, Sergi przekonuje, że jego marzenie jest wciąż żywe, zwłaszcza z Nirvaną u boku.

Jeszcze będąc małym chłopcem, Sergi marzył o byciu Indianą Jonesem albo piratem. Obecnie, na tym etapie życia zaczął czerpać radość ze wszystkiego, co ma do zaoferowania zarówno natura, jak i dobrzy ludzie, których spotyka.

Nirvana na kajaku

Zwierzęta na pokładzie

Jeżeli kiedykolwiek zdecydujesz się wziąć kota lub psa na wyprawę po morzu, musisz dobrze o niego zadbać. Jeżeli Twój futrzany przyjaciel staje się nerwowy lub cierpi na chorobę morską, porozmawiaj o tym z weterynarzem. Być może będzie on mógł przepisać lekarstwo, które zapobiega chorobie i wymiotom.

Najlepsze dla Twojego psa lub kota jest podróżowanie w nosidle, w którym mogą zajmować się zabawkami, rzeczami do gryzienia, jedzeniem itd. Dobrym rozwiązaniem dla psa będzie nie karmienie go na kilka godzin przed podróżą. Powinien on jednak być dobrze nawodniony, pijąc dużo wody przez cały czas, zwłaszcza latem.

Identyfikacja

Upewnij się, że Twoje zwierzę nosi identyfikator, posiada aktualne badania weterynaryjne i jest zaszczepione. Jeżeli zwierzę się zgubi, identyfikator w dużym stopniu zwiększy szansę na ich odnalezienie.

Informacje zawarte w identyfikatorze mikroczipowym powinny być aktualne i jeśli to możliwe, powinny zawierać numer telefonu komórkowego, aby łatwiej było się z Tobą skontaktować.

Torba podróżna

Torba podróżna psa powinna zawierać:

  • Ręcznik, szampon, szczotkę i preparaty do odrobaczania.
  • Obrożę i smycz do wyprowadzania, a także kaganiec, zwłaszcza jeżeli Twój pies należy do rasy „potencjalnie niebezpiecznych psów” lub jeśli jest to wymagane przepisami na pokładzie.
  • Suchą karmę lepiej się przewozi. W przypadku karmy w puszkach, wszelkie niedojedzone porcje będziesz musiał wyrzucić, zwłaszcza jeśli nie masz lodówki.
  • Miej przy sobie butelkę wody pitnej, aby Twój pies nie był spragniony podczas podróży. Woda nigdy nie powinna być zbyt zimna, ponieważ może to wywołać problemy żołądkowe.

Źródło obrazów: Instagram użytkownika sergibasoli