Luksusowy hotel dla psów i kotów – wielkie otwarcie na Teneryfie!

· 30 czerwca 2018

„Przyjazne dla zwierząt” usługi stały się coraz bardziej popularne w największych miastach świata. Ludzie zafascynowani podróżami szukają miejsc, gdzie mogą zabrać ze sobą również swoich czworonogów. Z tego powodu na Teneryfie otwarto najbardziej luksusowy hotel dla psów i kotów w Europie.

Masz ochotę poznać więcej szczegółów? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Luksusowy hotel dla psów i kotów znajduje się w San Miguel de Abona – jednej z hiszpańskich gmin, w prowincji Santa Cruz de Tenerife. Posiada wiele udogodnień zarówno dla zwierząt jak i ich właścicieli.

Na przykład, najważniejsze atrakcje to: drewniane chaty z prywatnymi ogrodami, kryty basen z zabiegami relaksacyjnymi, park wodny, spa, odkryty basen, sklep, salon fryzjerski, gabinet masażu i park … a to wszystko zarezerwowane do użytku najważniejszych gości – psów i kotów.

Luksusowy hotel dla psów i kotów na Teneryfie

Ten przyjazny zwierzętom hotel to najbardziej prestiżowy ośrodek w całej Europie. Jego nazwa to Mascots Resort. Pomysłodawcą tego projektu była Aline Lemaire, mieszkająca od 4 lat na Teneryfie belgijska bizneswoman.

Tak jak sama powiedziała: ich celem było stworzenie wyjątkowej przestrzeni dla psów i kotów, aby wspierać gości, którzy podróżują na wyspę ze zwierzętami.

Luksusowy hotel dla zwierząt petit palace dwie kobiety z psem

Unikatowy na tym kontynencie hotel oferuje klub dla właścicieli, podczas gdy ich psy mają zapewnione wszelaki wachlarz oferowanych zabiegów. Pierwszym zwierzęciem, które miało zaszczyt wypróbować ten obiekt była suka rasy golden retriever, która wabi się Bimba.

Od razu, gdy przekroczyła progi tego prestiżowego ośrodka, wskoczyła do basenu i bawiła się w nim przez kilka minut.

Cena za dzień waha się od 22 do 25 euro za psa lub kota w zależności od jego wielkości. Hotel posiada wszystkie udogodnienia, aby zwierzęta mogły chodzić na wolności, bez konieczności używania smyczy.

Ponadto właściciele mogą pływać w odkrytym basenie z psem za dodatkową opłatą 5 euro. Mascots Resort w swojej ofercie ma również szkolenia, które są prowadzone tylko przez najlepszych profesjonalistów.

Szukasz luksusowego hotelu dla swojego ulubieńca?

Projekt, który powstał na Teneryfie jest najbardziej prestiżowy na świecie. Jednak nie jest jedynym hotelem, który oferuje usługi dla psów i kotów. Są też inne, o podobnych cechach, o których warto wspomnieć.

Jeśli planujesz podróż i nie chcesz zostawiać swojego psa lub kota w domu (lub pod opieką kogoś innego), warto abyś zwrócił uwagę na te przyjazne dla zwierząt kwatery. Oferują najróżniejsze usługi dla wszystkich gości, niezależnie od tego, czy mają dwie, czy cztery nogi:

1. Petit Palace

To sieć hoteli, która rozwija się w Hiszpanii. Dostosowała swoje pokoje i ogólnodostępne przestrzenie hotelowe do przyjmowania czworonożnych gości. Ma na przykład łóżka dla psów i kuwety dla kotów.

Rzeczniczka hotelu, Diana Hernandez zapewnia, iż Twój pobyt ze zwierzętami nie jest dodatkowo płatny, a po przyjeździe otrzymują one w prezencie smakołyki i torbę z pokarmem. Nie jest zabronione, aby zabrać je również do restauracji (tylko nie podczas śniadań, by uniknąć spożywania niezdrowych pokarmów). Duże psy są także mile widziane.

2. Hotel Solamar

Ten hotel można uznać za jeden z najbardziej przyjaznych zwierzętom hoteli. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w San Diego. Czworonożni goście mogą skorzystać z zajęć „doga” (joga dla psów w towarzystwie ich właścicieli) prowadzone przez najlepiej wyszkolonych instruktorów.

Oferuje również całodobową obsługę pokoju z psim lub kocim serwisem. Po przybyciu do hotelu otrzymasz ciepłe powitanie od „Misia”. W rzeczywistości Miś to miły pudel, który ma tytuł „Dyrektora Doggy Relations”.

3. Hotel Parco San Marco

Znajduje się w mieście Porlezza, w Lombardii we Włoszech. Pozwala właścicielom spacerować ze swoimi psami w 100% naturalnym środowisku. Zwierzęta domowe otrzymują specjalne powitanie w pokojach. Mają zapewnione wysokiej jakości jedzenie, wygodne łóżko i świeżą wodę. 

Luksusowy hotel dla psów i kotów pies nad karta dan

Właściciele otrzymują także mapę z najlepszymi miejscami do spacerów. W hotelu są dostępne dla wszystkich obroże, smycze i miski, dzięki czemu nie musisz niczego zabierać ze sobą.

4. Cashel House

Ten cudowny, ogromny, luksusowy hotel dla psów i kotów w Irlandii, a dokładniej w Parku Narodowym Connemara, ma 2 tysiące hektarów lasów i gór. Można tam wybrać się na długi spacer ze swoim psem wzdłuż oznakowanych szlaków, zrelaksować się i podziwiać piękno natury.

W Cashel House znajdują się specjalne pokoje dla zwierząt, w których nigdy nie zabraknie ani jedzenia ani picia. Ponadto, posiadają w ofercie usługi profesjonalnego „wyprowadzacza” psów, czyli osoby, która zawodowo spaceruje z psami.

Dzięki czemu Ty możesz korzystać z pełnego pakietu usług i udogodnień jakie zapewnia hotel. Natomiast Twój pies w tym czasie będzie czerpał przyjemność ze spaceru, przy tym relaksując się na swój ulubiony sposób.