Bezdomny pies, który został funkcjonariuszem policji

6 czerwca 2018
Psy są najlepszymi towarzyszami ludzi. Swoją obecnością nie tylko umilają nam czas, ale także łagodzą napięcia i stres.

Czy byłeś kiedyś bezrobotny? Z pewnością marzyłeś wtedy, aby uzyskać pracę. Przeczytaj niezwykle interesującą i podnoszącą na duchu historię o tym, jak bezdomny pies Gorgi stał się funkcjonariuszem policji.

Bezdomny pies Gorgi staje się funkcjonariuszem policji

Na ulicy mieszkają setki bezpańskich psów. Czasami podchodzi do nas jeden z nich w poszukiwaniu uczuć. Niestety, nie każdy jest w stanie im pomóc, ale jest wiele historii, które pokazują, że na świecie jest wielu ludzi o dobrym sercu.

To był zwyczajny poranek w Portoryko. Upalny, letni dzień. Bezdomny pies Gorgi dotarł do drzwi posterunku policji w Bayamón. Funkcjonariusze policji, którzy tam pracowali powiedzieli, że „był przestraszony i niedożywiony. Widać było, że potrzebuje dużo uczucia”.

Policjanci dali mu wodę i jedzenie. Nawet po tym, jak Gorgi skończył jeść, zostawał w pobliżu i dotrzymywał im towarzystwa. Świetnie się bawili, aż w końcu pies poszedł dalej. Policjanci pokochali Gorgi’ego. Nigdy by nie pomyśleli, że bezdomny pies, który był źle traktowany i opuszczony, może być tak przyjazny i uczuciowy.

Szukając miłości…

Dlatego, gdy Gorgi wrócił, policjanci podjęli decyzję o zabraniu go z ulicy i zaadoptowaniu. Jeszcze tego samego dnia Gorgi’ego stał się „Psem nadzorującym posterunek policji”.

Jako bezdomny pies nie miał warunków fizycznych pozwalających mu przejść przez intensywne treningi wymagane w przypadku psów policyjnych, ale świetnie się nadawał do pilnowania posterunku policji po jego zamknięciu, a także do łagodzenia napięcia i stresu odczuwanego przez pracujących tam ludzi.

Gorgi znalazł wspaniały dom, w którym będzie kochany do końca życia. Obecni policjanci potwierdzili to samo, mówiąc: „będzie miał wszystko, czego potrzebuje, do końca swojego życia”.

PetFriendly, program zmniejszający stres w miejscu pracy dzięki obecności zwierząt

Policjanci w Bayamón mogli nie wiedzieć tego zanim pojawił się Gorgi, ale posiadanie zwierzaka pomaga złagodzić napięcia. Co więcej, istnieje program o nazwie Petfriendly, który daje pracownikom możliwość zabierania swoich pupilów do pracy i pozwala im na interakcje z innymi pracownikami firmy.

Pies policyjny

Istnieją doniesienia, że ta metoda przynosi wiele korzyści, nie tylko psom, ale także pracownikom. Ponieważ pies jest z właścicielem w pracy, ilość czasu spędzanego samotnie jest znacznie zmniejszona, co z kolei zmniejsza jego nudę, zapobiega depresji, którą mógłby odczuwać przebywając sam w domu.

Psy poprawiają zdrowie psychiczne

Z drugiej strony ich właściciel może być spokojny, ponieważ wie, gdzie jest i co robi ich pupil. To z kolei zmniejsza stres i niepokój. Ponadto inni pracownicy, którzy nie mają psa, dostają możliwość zabawy w miejscu pracy.

Kiedy stres w pracy staje się nie do zniesienia lub rozgniewamy się na współpracownika, wszystko, co chcemy zrobić, to płakać. Potrzebujemy przytulenia. A kto może być lepszy od futrzanego przyjaciela?

Udowodniono naukowo, że posiadanie psa ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie emocjonalne i psychiczne. Jest to główny powód, dla którego inicjatywa PetFriendly staje się popularna w coraz większej liczbie miejsc pracy.

Zobacz również: Co wywołuje atak paniki u psa i jak sobie z nim radzić?

Zwierzęta tworzą zdrową zmianę

Inicjatywa, którą wykazali ci policjanci powinna stać się popularniejsza, aby zapewnić dom tym zwierzakom, które miały mniej szczęścia. Osobiście chcielibyśmy im powiedzieć: „Brawo!” Jesteśmy pewni, że dobrze zajmą się Gorgi, który będzie szczęśliwy w swoim nowym domu.

Jeśli jeszcze nie masz zwierzaka, pomyśl o adoptowaniu takiego, który potrzebuje nowego domu. Jesteśmy przekonani, że nigdy tego nie pożałujesz. W zamian, bezdomny pies podaruje Ci wiele wdzięczności i miłości.