BarFriendly – Pierwsze restauracje dla psów

· 30 czerwca 2018

Bardzo często już na tarasach wejściowych lokali gastronomicznych słyszymy klasyczne „Przepraszam bardzo, ale tutaj nie można przebywać z psem”. W dzisiejszych czasach jest coraz więcej restauracji w stylu PetFriedly; również znanych pod nazwą BarFriendly, które umożliwiają wizytę wspólnie ze swoim zwierzakiem.

Istnieją restauracje i bary, które umożliwiają wejście do środka razem ze swoim psem, nie tylko na taras zewnętrzny, ale również do środka. W tym artykule opowiemy Ci więcej na ten temat.

BarFriendly: pierwsze restauracje dla psów

Prawdopodobnie pierwsza restauracja BarFriendly dla psów powstała w Belgii, ale było to coś więcej niż tylko miejsce gdzie można wejść do środka ze swoim zwierzakiem. Był to lokal gdzie Twój pies mógł zjeść swój własny zamówiony posiłek.

Specjalnością tego baru jest piwo, które posiada smak kości, a kosztuje jedynie rozsądne 3 euro. Sam pomysł powstał w głowie jednego z psich właścicieli – miłośnika zwierząt, gdy zrozumiał jak wiele osób pragnie wychodzić gdzieś wspólnie ze swoimi psami.

Problemem dla tych ludzi zawsze jest fakt, że gdy są na spacerze z psem, a chcą się gdzieś zatrzymać na kawę lub drinka to większość lokali nie akceptuje zwierząt w środku.Bar dla zwierząt

Zdecydował się otworzyć wyjątkowe miejsce gdzie obsługiwane są jedynie psy. W środku zarówno właściciele jak i zwierzęta mogą sobie usiąść spokojnie i zamówić jakieś przekąski, odpoczywając w międzyczasie po spacerze lub po prostu spędzać miło czas w swoim towarzystwie.

Niedługo po otwarciu pierwszej restauracji BarFriendly inne podobne lokale zaczęły się otwierać. Pomimo tego, że głównie były to obiekty przeznaczone dla ludzi, to pozwalały na wejście razem ze zwierzętami i to nie tylko na ogródki lub tarasy, ale również do środka (w wielu przypadkach).

W mieście Marbella w Hiszpanii, istnieje miejsce o nazwie Mama’s Bakery, które zezwala psom na wejście do środka. Stało się tak popularne, że szybko zostało całkowicie wypełnione przez ludzi odwiedzających je ze swoimi czworonogami, które są tak samo mile widziane jak ich właściciele.

Pierwszą rzeczą jaką obsługa lokalu robi, gdy klienci siadają do stolika to upewnienie się, czy nasz pies dostaje swoją prywatną miskę z czystą wodą.

BarFriendly: gdzie możesz znaleźć restauracje dla psów?

Pomimo tego, że nie w każdym kraju możemy znaleźć takie miejsca to istnieje co najmniej kilka tego rodzaju przybytków rozsianych po całej Europie. Przykładowo wiele z nich funkcjonuje w Hiszpanii, w szczególności w wielkich i znanych miastach takich jak Madryt i Barcelona.

Warto też wspomnieć o restauracji dla psów w Grenadzie. Dwójka zwierzęcych miłośników założyła tam restaurację dla psów, która nawet dostała legalną autoryzację, która umożliwia obsługę zwierząt. Cóż za sukces!

W Barcelonie możesz znaleźć:

  • Sol i Lluna. Ta restauracja jest kwintesencją pojęcia BarFriendly. Nawet jeżeli nie posiadasz psa to w momencie wkroczenia do lokalu od razu się zorientujesz o charakterze miejsca bo w środku ustawione są miski z wodą dla zwierząt.
  • Calders. Z pewnością w trakcie wizyty Twój pies nie zostanie zignorowany i dostanie swoją wodę. Jest również możliwe zamówienie czegoś smakowitego dla Twojego pupila.
  • Can Solé. Zlokalizowana w Barcelonie, w jednej z najbardziej popularnych dzielnic miasta “Ciudad Condal”. Obsługa restauracji jest tak bardzo przyjazna, że zarówno Ty jak i Twój pies będziecie chcieli tam wracać bez końca.Piesek w restauracji

W Madrycie można znaleźć te miejsca:

  • El perro y la galleta (Pies i herbatnik). Sama nazwa od razu mówi nam, że jest to miejsce w którym psy są jak najbardziej mile widziane. Głównym założeniem dla właściciela tego lokalu jest zapewnienie zarówno psom jak i ich właścicielom możliwości miłego, wspólnego spędzania czasu wolnego. I tego, że mogą razem podzielić się ciastkiem!
  • Frida. Jedna z restauracji dla psów zlokalizowana w dzielnicy Chueca w Madrycie, którą możesz się rozkoszować wspólnie ze swoim pupilem.
  • Wanda Café. Bardzo nowoczesne i kolorowe miejsce,w którym Twój pies i Ty zawsze będziecie mile widziani!
  • Vailima. Lokal usytuowany w bardzo prestiżowej części stolicy Hiszpanii: naprzeciwko Puerta de Alcalá. Pomimo tego, że na początku była to mała kawiarenka oferująca jedynie proste przekąski, to dzisiaj jest czymś znacznie więcej. Ty i Twój zwierzak musicie odkryć wspólnie to miejsce.
  • Pico de gallo (Dziób koguta). Zjedzenie meksykańskiego Burrito razem z Twoim psem to już nie tylko senna fikcja, będziesz miał okazję to zrobić w tej restauracji. Uważaj, żeby Twój pies nie zwariował od tych wszystkich smakowitych zapachów roznoszących się po lokalu. Lepiej kup mu jego własny posiłek!

Źródło głównego zdjęcia: www.lavozdegalicia.es