Airbnb dla psów: zupełnie nowa alternatywa

4 listopada 2018

Tytuł naszego artykułu być może wydał Ci się niewiarygodny. Airbnb dla psów? Czy to w ogóle możliwe?

Airbnb stał się tak sławną usługą, że jest już używany niemal na całym świecie. Gdziekolwiek jesteś na wakacjach, być może uda Ci się znaleźć niedrogie mieszkanie dzięki tej właśnie witrynie internetowej. Ale czy wiesz o tym, że teraz jest już również Airbnb dla psów?

Tak, to prawda. Nie tylko będziesz mógł znaleźć miejsce na nocleg dla siebie w dowolnym miejscu na świecie. Możesz również teraz zostawić swojego zwierzaka w jednym z domów lub schronisk wymienionych na tej witrynie internetowej.

Naszym zdaniem Airbnb dla psów to naprawdę bardzo fajna alternatywa. A dzięki informacjom zawartym w naszym dzisiejszym artykule będziesz mógł teraz dowiedzieć się wszystkiego, co potrzeba o tej nowej, ale już bardzo modnej i popularnej usłudze dla zwierząt.

Airbnb dla psów istnieje naprawdę!

Wielu właścicieli psów stresuje się bardzo niemal za każdym razem, gdy planują wyjazd na wakacje. Wynika to z tego, że nie wiedzą, gdzie i z kim mogą zostawić swojego pupila. A przecież do większości wakacyjnych kurortów i ośrodków nie można przywozić zwierząt

Problem ten staje się jeszcze bardziej palący, gdy zwierzę jest strachliwe i nie lubi przebywania w pobliżu innych psów. Lub gdy występuje sytuacja dokładnie odwrotna – kiedy Twój pies reaguje agresją na obecność innych zwierząt.

Hotel dla psów

Wszystko to jednak zmieniło się wraz z udostępnieniem usług typu Airbnb dla psów. Oto kilka najciekawszych naszym zdaniem witryn oferujących zakwaterowanie dla psów:

  • Gudog
  • Dogbuddy
  • Holydog

Hiszpańska usługa o nazwie Gudog została opracowana około pięć lat temu w Madrycie. Od tego czasu rozszerzyła swoją działalność na całą Hiszpanię, Wielką Brytanię, Francję i Niemcy. Loli Garrido, sama będąca właścicielką wielu zwierząt domowych, stworzyła tę popularną dziś witrynę internetową ze względu na swoje własne kiepskie doświadczenia z tradycyjnymi hotelami dla psów.

Loli Garrido mówi, że psy były trzymane tam w klatkach. Na dodatek zezwalano im jedynie na bardzo krótkie spacery. Wszystko wyglądało tak jakby zwierzęta były tam więźniami, a nie gośćmi.

Loli chciała znaleźć kogoś godnego zaufania, kto mógłby zająć się jej zwierzakiem w trakcie jego urlopu. A jednocześnie zaoferowałby psu przyjazne miejsce i dobrą opiekę. Czyli miejsce, w którym jego pupil mógłby poczuć się jak w domu.

Czy istnieje lepsze rozwiązanie tego problemu, niż stworzenie dedykowanej mu witryny internetowej? To innowacyjne podejście okazało się być bardzo skuteczne. I co więcej pozostawiło dobre wrażenie na innych odwiedzających.

Jak działa usługa Airbnb dla psów?

Właściciele domów działających w ramach usługi Airbnb dla psów oferują opiekę nad zwierzętami. Obejmuje ona wyprowadzanie ich na spacery i zabawy. Ogólnie rzecz biorąc sprawiają oni, że psy czują się jak w domu, jako że opieka nad nimi trwa przez około dziesięć godzin dziennie.

Możesz oczywiście zamówić sobie większą liczbę godzin na dobę, ale podane dziesięć godzin to standardowa ilość czasu.

Opcja taka na przykład idealnie nadaje się na wesela, spotkania lub inne rodzaje aktywności, na które nie możesz zabrać ze sobą swojego pupila. Jeśli na przykład wyjeżdżasz na wakacje, wielu miłośników zwierząt chętnie pozostanie z Twoim psem na dłużej niż przez tylko jeden dzień.

Pies na spacerze

Średnia cena waha się od 6 do 10 euro za dobę plus 19% prowizji za usługę pobieranej przez witrynę internetową. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku rezerwacji.

Niezależnie od tego, czy ustalasz warunki bezpośrednio z opiekunami psa, czy poprzez dział obsługi klienta. W tym samym czasie aplikacja zapewnia ubezpieczenie weterynaryjne w przypadku każdej sytuacji awaryjnej, która zapewni Ci spokój podczas Twojego urlopu.

Interesujące w tym wszystkim jest to, że nie ma nikogo, kto mógłby stworzyć tego rodzaju biznes, poza miłośnikami zwierząt. A to oznacza, że w przeważającej większości przypadków Twój pies trafi w naprawdę dobre ręce.

Czy Airbnb dla psów jest usługą bezpieczną i godną zaufania?

Według właścicielki witryny internetowej Gudog, serwis ten prowadzi dokładne analizy osób, które chcą zostać opiekunami. Muszą mieć one doświadczenie w kontaktach ze zwierzętami i zaliczyć pozytywnie także serię testów osobowości.

Wielu użytkowników korzystających z tej usługi zapewnia, że Airbnb dla psów bardzo poważnie traktuje zwierzęta. Jest to coś, czego raczej nie znajdziesz w większości hoteli dla psów i innych psich noclegowniach.

Co więcej, należy podkreślić, że oferowane ubezpieczenie zapewnia właścicielom psów pełen spokój podczas ich nieobecności. Wynika to z tego, że opieka nad zwierzęciem to jednak jest także wielka odpowiedzialność. Zwłaszcza jeśli pies znajdujący się pod Twoją opieką nie jest Twoją własnością.

Takie ubezpieczenie zapewnia wszelkiego rodzaju pomoc i świadczenia na wypadek, gdyby jednak cokolwiek nieszczęśliwego się wydarzyło.

Nie musi być to oczywiście tylko zaniedbanie ze strony opiekuna, ale różnego rodzaju nieprzewidziane okoliczności, jakie zawsze przecież mogą się wydarzyć. Zarówno opiekunowie, jak i właściciele zwierząt mogą zgodzić się na spotkanie ze sobą przed zawarciem umowy.

Wszystko dla dobra Twojego psa

Inne wspomniane wyżej witryny internetowe zapewniają podobną formę i zakres usług. Z pewnością odcisnęły one dobre wrażenie na osobach poszukujących dogodnej i godnej zaufania opieki nad zwierzętami na całym świecie.

Niekoniecznie oznacza to, że psie hotele są złe lub źle traktują zwierzęta. Niestety jednak rzeczywistość jest taka, że niektórzy właściciele zdecydowali się opublikować skargi na ich działalność. Ale oczywiście nie możemy oceniać całej branży na podstawie negatywnych ocen kilku jej przedstawicieli.

Jednak niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, kiedy musisz zostawić zwierzaka z kimś innym, upewnij się, że ten ktoś dobrze się nim zaopiekuje. Dobre samopoczucie jest tym, co naprawdę jest ważne w tej sytuacji. W końcu pies to nie zabawka, ale pełnoprawny członek Twojej rodziny, nieprawdaż?