Lekcja życia od psa – Naucz się tych 8 rzeczy

· 3 lipca 2018

Psy są lojalne, zawsze są po naszej stronie, traktują nas, jakbyśmy byli superbohaterami… i codziennie uczą nas wielu rzeczy. W poniższym artykule pokażemy Ci czym jest lekcja życia od psa – rzeczy, których powinieneś uczyć się od niego… ponieważ jest on najlepszym nauczycielem!

Lekcja życia od Twojego psa

Pies ma inne wyobrażenie na temat życia, niż ktokolwiek z nas i nieświadomie może stać się dla nas doskonałym nauczycielem. To tylko kwestia obserwowania go i poznania kluczowych zasad:

1. Podchodź do każdego dnia z entuzjazmem

Twój zwierzak nie martwi się o ruch na drodze, pogodę, finanse i inne tego typu sprawy… cieszy się wszystkim tym, co ma okazję robić i zawsze robi to z uśmiechem na pysku. Rutyna nie nuży go ani nie irytuje.

Czy Twój pies był kiedykolwiek zły na to, że idziecie pobawić się do parku albo wychodzicie na spacer? Każdy rodzaj planu na dany dzień jest dla niego po prostu niesamowity!

lekcja życia od psa. Pies na dywanie

2. Zawsze możemy dbać o siebie nawzajem

Kolejna dobra lekcja jakiej może nauczyć Cię Twój pies. Pora roku nie ma znaczenia… on zawsze będzie przy Tobie, aby potowarzyszyć Ci podczas nauki, spożywania posiłku, oglądania telewizji lub kiedy leżysz w łóżku z grypą.

Pies zawsze będzie miał czas, aby się Tobą zaopiekować i ochronić Cię. Czy robisz to samo wobec ludzi na których Ci zależy? Często codzienne obowiązki nie pozwalają nam znaleźć czasu dla bliskich osób w naszym otoczeniu.

3. Mały wypadek przy pracy nie ma znaczenia

Pies, który idzie do parku i wraca pokryty błotem „od stóp do głów” będzie zadowolony, szczęśliwy i na pewno będzie chciał tę wycieczkę powtórzyć. Jeśli podczas spaceru przez przypadek wejdzie w kałużę, po prostu idzie dalej; nie martwi się tym, ponieważ wie, że i tak za chwilę wyschnie.

Twój zwierzak nie stara się mieć wszystkiego pod kontrolą i cieszy się życiem takim, jakie jest. Dobra zabawa jest tego warta.

4. Relaks jest niezbędny

Kolejna piękna lekcja życia od Twojego psa. Wśród życiowych psich przyjemności na wysokiej pozycji znajduje się drzemanie na słońcu lub w przytulnym, ciepłym łóżku w zimie. Ile czasu minęło odkąd ostatni raz pozwoliłeś sobie na drzemkę?

Czy nawet moment pod kocem na kanapie, aby poczytać książkę? Relaks jest dla zwierzęcia regułą, nie wyjątkiem. Zawsze jest czas na odpoczynek i naładowanie baterii na resztę dnia.

5. Bycie wiernym i szczęśliwym to dobry sposób na życie

Psy są z natury wierne. Nikt ich tego nie nauczył, nie przejęli tej cechy od ludzi czy innych zwierząt. Wiemy, że pies nas nigdy nie zawiedzie i możemy mu zaufać w każdych okolicznościach. Nam ludziom, ciężko jest przyswoić tę wiedzę i ideę bycia szczęśliwym przez cały czas.

Jeśli zobaczysz psa bawiącego się zabawką, cieszącego się spacerem czy odrobiną słońca za oknem, on zawsze będzie szczęśliwy. Nie będzie myślał o problemach i smutnych rzeczach.

6. Celebruj posiłki

Czy kiedykolwiek byłeś świadkiem niekontrolowanego wybuchu szczęścia u psa, kiedy otrzymuje on jedzenie lub kiedy wie, że zbliża się czas posiłku? Jest to zjawisko, które ludziom trudno jest zrozumieć. „Przecież codziennie dostaje jeść!” – tak wygląda nasza reakcja na jego zachowanie.

Tak naprawdę nasz pupil uczy nasz czegoś bardzo ważnego: ciesz się każdym małym momentem. Nawet najdrobniejsze szczegóły mają znaczenie; wdzięczność za wszystko, co się nam oferuje jest podstawą i bazą bycia szczęśliwym.

Następnym razem kiedy usiądziesz przy stole, aby spożyć posiłek… uciesz się tym (nawet jeśli nie jest to Twoje ulubione danie)!

pies dobrym nauczycielem

7. Lekcja życia od Psa – Okaż mu miłość

Kiedy wracasz do domu po całym dniu czy nawet po kilku godzinach załatwiania spraw na mieście… Twój pies jest niesamowicie szczęśliwy na Twój widok. Nie jest nawet w stanie ukryć tych emocji.

Nie będzie krył swoich uczuć i będzie próbował polizać Cię po twarzy, w rytm wesołego machania ogonem. Dla psa nie ma nic przyjemniejszego, niż pokazanie właścicielowi, jak bardzo go kocha. Ta lekcja jest najpiękniejsza ze wszystkich!

8. Bycie ciekawym świata pozwala nam się zachwycać

Psy zachowują się podobnie do dzieci, ponieważ właściwie wszystko przyciąga ich uwagę. Kawałek papieru fruwający na wietrze, owad idący po chodniku, dźwięk klaksonu samochodowego na ulicy…

Zwierzęta będą chciały zanurkować w torbie, którą masz w ręce, aby zobaczyć co jest w środku i cieszą się, jeśli przypadkiem znajdą w ogrodzie kość, którą same tam zakopały jakiś czas wcześniej. Czas na to , abyś i Ty zatrzymał się na moment i rozejrzał wokół siebie. Spójrz na wszystkie piękne rzeczy, które Cię otaczają. Zachwyć się.