Szczęśliwy pies – 5 rzeczy, które możesz zrobić, aby twój pies taki był

· 30 czerwca 2018

Szczęśliwy pies. Jeśli kochasz swojego futrzanego przyjaciela i jesteś odpowiedzialnym właścicielem, z pewnością zależy ci na dbaniu o psa i zapewnieniu mu jak najlepszego życia. Tutaj na portalu Twoje Zwierzęta, wierzymy, że aby twój pies był szczęśliwy, musisz przede wszystkim zwracać na niego odpowiednią uwagę, a także szanować jego naturę.

Szczęśliwy pies oznacza również zadowolonego właściciela.

Drobiazgi, które możesz zrobić, aby twój pies był szczęśliwy

Porozmawiamy o kilku rzeczach, które możesz zrobić, aby nie tylko uszczęśliwić twojego psa, ale także inne psy, które spotkasz po drodze. Jedną z największych zalet jest to, że nie musisz wydawać żadnych pieniędzy, aby to zrobić. Zwierzęta niewiele obchodzą rzeczy materialne.

Po prostu poświęć swojemu psu wystarczająco dużo czasu i energii, a zobaczysz niesamowite rezultaty. Nie tylko sprawisz, że pies będzie szczęśliwszy, ale zapewniamy, że również ty się tak poczujesz.

1. Aby twój pies był szczęśliwy – pokaż swojemu mu, jak bardzo go kochasz

Psy po prostu uwielbiają być rozpieszczane. Więc nie przegap okazji, by go pogłaskać i powiedzieć mu miłe słowa. Nie zapomnij też podkreślić dobrego zachowania psa, nagradzając go poklepaniem po głowie i przysmakiem.

Pamiętaj, że pozytywne wzmocnienie to nie tylko dobry sposób na udaną tresurę, uszczęśliwia także twojego psa.

Szczęśliwy pies - pokaż mu jak go kochasz.

2. Nie traktuj swojego psa jak osoby

Zapewnienie swojemu psu najlepszego możliwego życia nie oznacza przemiany go w człowieka. Uczłowieczanie zwierzaka może powodować niezliczone problemy zdrowotne i behawioralne. Postępowanie w ten sposób jest również pewnym sposobem na to, aby twoje zwierzę było nieszczęśliwe.

Oto kilka wskazówek, jak unikać traktowania psa jak człowieka:

 • Nie ubieraj psa „modnie” i nie zmuszaj do zakładania ubrań lub nieodpowiednich akcesoriów.
 • Nie podawaj psu leków ani nie stosuj na nim produktów przeznaczonych dla ludzi.
 • Nie rób psu makijażu.
 • Nie poddawaj swojego psa niepotrzebnym zabiegom estetycznym.
 • Nie zmieniaj diety psa za pomocą produktów, które nie są dobre dla zwierząt.

3. Szanuj naturę swojego psa

Jeśli chcesz, aby twój pies był szczęśliwy, musisz pozwolić mu być psem. Dotyczy to również akceptacji tego, że niektóre zachowania, które mogą wydawać się dziwne lub denerwujące dla ciebie dla niego będą normalne, o ile nie przesadza się z nimi lub nie stają się zachowaniem kompulsywnym.

 • Pozwól swojemu psu poznawać otaczający go świat przy pomocy węchu, nawet jeśli oznacza to, że twój zwierzak wącha odchody lub śmieci.
 • Pozwól swojemu psu towarzysko bawić się z innymi psami, a także innymi gatunkami zwierząt.
 • Spaceruj z psem w różnych miejscach.
 • Nie besztaj swojego psa, jeśli czasami rzuca się w błoto lub w coś, co wydaje ci się brudne. Nie krzycz na niego, jeśli obwąchuje tylną część ciała innego psa.
 • Pozwól swojemu psu kopać w trawie, jeśli masz to szczęście i posiadasz podwórko.
 • Naucz się interpretować język ciała swojego psa.

4. Szczęśliwy pies. Ustal jasne zasady

Kochanie twojego psa nie oznacza, że ​​masz pozwalać mu robić, co chce. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i zwierząt. Ustal dla swoich psów jasne zasady i przestrzegaj ich.

Poproś resztę rodziny, aby nie wprawiała psa w dezorientację , dopuszczając pewne zachowania. W ten sposób wszyscy mieszkańcy domu będą zadowoleni.

Kobieta bawiąca się z psem.

5. Baw się z psem tak często, jak możesz

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz, przeznacz trochę czasu w swoim harmonogramie na zabawę z futrzanym przyjacielem. Udowodniono, że jedną z gier, które najbardziej lubią psy jest aportowanie. Setki razy.

Skorzystaj z czasu na zabawę, aby stymulować mózg swojego psa podczas nowych zabaw. Wreszcie, kiedy tylko możesz, zaskocz swojego psa nowymi zabawkami, które zrobisz sam z rzeczy dostępnych w domu.

Dowiedz się jak uczynić swojego psa szczęśliwym i samemu być szczęśliwym

Jak zapewne zauważyliście, psy wiedzą, że szczęście tkwi w małych, codziennych rzeczach jakie życie ma do zaoferowania. Przyjmij więc tę wskazówkę od swojego czworonożnego przyjaciela i spędzaj z nim cenny czas każdego dnia.

Na pewno zapomnisz o swoich codziennych troskach i problemach przez co najmniej chwilę. Będziesz miał także szansę uwolnić się od stresu. A przede wszystkim będziesz szczęśliwy, jednocześnie sprawiając, że twój pies też taki będzie.