Rzeczy, których twój pies nienawidzi . Nigdy tego nie rób!

24 lipca 2018
Chociaż mogą pozostać niezauważone jest wiele rzeczy których twój pies nienawidzi, a ty wykonujesz je regularnie. Zwróć uwagę na jego reakcje i unikaj niewłaściwych zachowań w jak największym stopniu.

Rzeczy, których twój pies nienawidzi. Czasami robimy rzeczy, które przerażają lub przeszkadzają naszym zwierzętom, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Zwróćcie uwagę, ponieważ w poniższym artykule zamierzamy wymienić rzeczy, których wasz pies nienawidzi.

Dla ciebie to oznaka uczucia, ale dla twojego psa …

Nawet jeśli pies akceptuje wiele twoich postaw, ponieważ cię kocha lub uznał, że jesteś jego właścicielem i masz do tego prawo, są pewne rzeczy, które naprawdę go przytłaczają. Wiele z nich ma związek ze sposobem w jaki decydujesz się go rozpieszczać. Na przykład:

Głaskanie psa po głowie.

  • Nieustanne przytulanie. Kiedy to robisz unieruchamiasz go i sprawiasz, że czuje się bezbronny i uległy.
  • Dotknięcie lub poklepanie po głowie. Jeśli zwrócisz na to uwagę zobaczysz, że kiedy to zrobisz, zwierzę zamyka oczy i pochyla głowę niczym w geście uległości.
  • Ściskanie policzków. Chociaż trudno to zauważyć, ale w ten sposób blokujesz jego ruchy i wiele zmysłów.

Nie zakładaj mu ubrań ani kostiumów – jest psem, a nie człowiekiem

Wiele osób upiera się przy uczłowieczaniu swoich psów, nie szanując wyjątkowych cech każdego gatunku. Bardzo wyraźnie widać to u tych osób, które chcą ubierać swoje psy tak, jakby były ludźmi.

Ogromna branża uwzględnia ten fenomen: ekskluzywne projekty aktualizowane co sezon, podobne ubrania dla właścicieli i zwierząt domowych, nieskończona liczba akcesoriów …

Jednak nie zapominaj, że psy nie są zainteresowane modą. Jedyne co dajesz swojemu zwierzakowi, gdy go ubierasz, to poczucie dyskomfortu i problemy ze skórą, jeśli tkanina jest nieodpowiednia.

W rzeczywistości psy powinny nosić – w zależności od klimatu w regionie, w którym mieszkają – proste kubraczki w zimie lub jakiś ochraniacz, gdy wychodzą na spacer lub, gdy pada deszcz.

Zapachy i dźwięki – rzeczy, których twój pies nienawidzi

Słuch jest jednym z najbardziej rozwiniętych zmysłów u psów. Słyszy wiele dźwięków znacznie wcześniej niż ty. Na pewno widziałeś jak wpływają na niego pioruny i fajerwerki.

Ale regularne odgłosy jak odkurzacz czy suszarka do włosów, również mogą go denerwować. Nawet krzyki lub muzyka o dużej głośności.

Ponadto istnieją pewne zapachy budzące u psów odrazę i działające zbyt mocno na ich wyjątkowy zmysł węchu, nawet jeśli dla ciebie są one przyjemne. Tak jest w przypadku zapachów różnych produktów do czyszczenia domu. Faktem jest także, że psy nie tolerują perfum, którymi się spryskujesz. Po prostu wolą twój naturalny zapach.

Dlatego staraj się trzymać swojego futrzanego przyjaciela z daleka od domowych odgłosów i zapachów. On na pewno ci za to podziękuje.

Inne rzeczy których twój zwierzak nie cierpi

Wśród wielu innych rzeczy, które niepokoją twojego psa, zauważamy:

  • Dmuchanie w nos lub w uszy. Staraj się tego nie robić nawet jeśli mina, którą robi pies, może być zabawna.
  • Dotykanie opuszków łap. To bardzo wrażliwe obszary ciała, a ich dotykanie może je łaskotać.

Najlepiej jest postawić się na miejscu psa i spróbować zrozumieć jego język ciała, aby wiedzieć co lubi, a czego nie.

Staraj się unikać robienia rzeczy, które przeszkadzają twojemu czworonożnemu przyjacielowi

Teraz, gdy znasz już pewne rzeczy, których twój pies nienawidzi, unikaj tych niewygodnych sytuacji.

Być może, jeśli zwrócisz uwagę – zauważysz, że w niektórych przypadkach stara się, byś dostrzegł jego dyskomfort na różne sposoby. Weterynarz lub specjalista od zachowania zwierząt są dobrymi doradcami w tym zakresie. Nie wahaj się z nimi skontaktować.

Pies w ubranku.

Jeśli w domu są dzieci, wyjaśnij im czego nie powinny robić, aby twój ukochany zwierzak nie był nieszczęśliwy lub nie czuł się niekomfortowo.

Tak jak uczysz swojego czworonożnego przyjaciela jak żyć w domu przestrzegając ludzkich reguł, możesz przynajmniej unikać robienia rzeczy, które mu przeszkadzają. To łatwiejsze niż się wydaje.