Psy w małych mieszkaniach: jakie rasy mogą mieszkać?

7 lipca 2018
Nie każdy pies nadaje się do małego mieszkania. Zobacz, jakie rasy się w nim odnajdą!

Nawet, jeśli Twój dom nie jest zbyt duży, to wciąż możesz cieszyć się towarzystwem pupila, tylko musisz wiedzieć, jakie rasy się sprawdzą. Z tego powodu w poniższym artykule powiemy Ci, jakie rasy mogą przebywać w mieszkaniach nawet,jeśli nie ma w nich dużo miejsca lub dostępu do podwórka.

Jakie rasy psów mogą przebywać w małych mieszkaniach?

Nie martw się, jeśli masz mały dom, bez tarasu lub ogrodu, ponieważ niektóre psy dobrze się czują w małych pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać, że w takich przypadkach chodzenie do parku lub dookoła bloku jest niezbędne, aby zwierzę nie było zestresowane, przygnębione lub, w wielu przypadkach, nadmiernie aktywne.

Jeśli szukasz nowego przyjaciela, ale nie masz wielkiego domu na wsi, przyjrzyj się poniższym rasom, które mogą mieszkać w małych mieszkaniach:

1. Chihuahua

Ten futrzany zwierzak z Meksyku jest jedną z najmniejszych ras psów na świecie (o wadze maksymalnie 3 kg) i bez problemów dostosowuje się do życia na przestrzeni kilku metrów.Chihuahua to bardzo inteligentne zwierzęta, które są zawsze czujne i mogą stać się doskonałymi strażnikami.

Czasami zbyt dużo szczekają i mogą przeszkadzać sąsiadom. Można to rozwiązać przy pomocy muzyki i treningu, gdy są jeszcze szczeniętami.

psy w mieszkaniach

2. West Highland White Terrier

Jest to piękny terier pochodzący ze Szkocji i popularnie zwany „Westie”. Niewielkiego rozmiaru (od 5 do 10 kg wagi), jest jednym z psów, które mogą mieszkać w mieszkaniach, ponieważ bez problemów do miejsc, do których zabiera go właściciel.

Pokaże, że jest szczęśliwy z bycia przy Tobie, obsypując Cię pocałunkami i bez przerwy machając ogonem, gdy wrócisz do domu. Ma temperament, niczym przedstawiciel dużej rasy, więc każdego dnia będzie potrzebował umiarkowanych ćwiczeń fizycznych. Dzięki temu oboje będziecie mogli się cieszyć świeżym powietrzem!

3. Cocker Spaniel

Ten pies może mieszkać w małych pomieszczeniach, ale bądź ostrożny: nie jest to zalecane, jeśli będziesz przez cały dzień poza domem. Może być doskonałym rozwiązaniem dla osób pracujących w domu albo w domach, w których zawsze ktoś jest.

Gdy jest sam, będzie szczekał i czuł się przygnębiony, co doprowadza do niszczenia przez niego rzeczy i załatwiania się w domu. Cocker spaniele to wysportowane zwierzaki, które wymagają umiarkowanych ćwiczeń, aby zapobiec otyłości. Uwielbiają być w towarzystwie swojej rodziny.

4. Pudel

Pudle są kolejną rasą psów, która może mieszkać w mieszkaniach ze względu na swoje niewielkie rozmiary oraz, dlatego że nie mają zapachu, jak inne zwierzęta domowe.

Pudle nadają się do małych pomieszczeń ze względu na swój rozmiar. Są bardzo aktywnymi, figlarnymi i wesołymi zwierzętami, które wymagają dyscypliny. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi i potrzebują pielęgnacji oraz szczotkowania, aby zapobiegać plątaniu sierści.

5. Yorkshire Terrier

Kolejny z terrierów, które bez problemu mogą żyć w mieszkaniu w centrum miasta. Jest bardzo mały (waży do 3,5 kg), ale mimo to jest doskonałym opiekunem, który zachowa czujność i zacznie ostrzegawczo szczekać, gdy wyczuje niebezpieczeństwo.

Yorkshire Terriery wymagają od swoich właścicieli wiele uwagi i chociaż mogą zostać przez chwilę same, nie poleca się ich, jeśli spędza się wiele godzin poza domem.

jakie rasy 2

6. Maltańczyk

Jest to średniej wielkości pies, który waży od 3 do 4 kg, dzięki czemu nadaje się do małych mieszkań. Maltańczyki są bardzo inteligentne, przyjazne, czułe i są doskonałymi opiekunami. Szczekają, gdy słyszą nieznany hałas i nie boją się niczego.

Ponadto nie potrzebują dużej aktywności fizycznej. Dlatego mogą na przykład towarzyszyć osobom starszym.

7. Mops

Ostatni na liście psów, które mogą mieszkać w apartamentach jest piękny mops. Pierwotnie pochodzi z Chin i ma kochającą oraz figlarną osobowość. Istotne jest, aby od szczeniaka socjalizować mopsy, aby nie były nieśmiałe lub podejrzliwe w stosunku do obcych.

Są to żywiołowe i aktywne zwierzęta, które wymagają codziennych spacerów, szczególnie w ciągu pierwszych trzech lat.

Źródło głównego zdjęcia: Lockermade.