Mały słoń uratowany i przygarnięty przez kobietę

26 września 2018

Czasami ludzie decydują się nie adoptować zwierząt domowych z powodu problemów z przestrzenią w domu. Ale czy kiedykolwiek słyszeliście o tym, że tym zwierzęciem był słoń? Niektóre historie, jak te dotyczące słoniątka Moyo, pokazują nam, że wszystko jest możliwe. Jej historia jest bardzo popularna na całym świecie. Oto słoń, który miał w życiu wiele szczęścia!

Słoń – piękna historia dzikiego zwierzęcia

Moyo to słoń, którego znaleziono prawie martwego. Przekraczał rzekę wraz ze swoim stadem, gdy to niespodziewanie porwał go prąd, oddzielając od jego rodziny.

Ale na szczęście organizacja dbająca o dzikie zwierzęta o nazwie Wild is Life przyszła mu na ratunek. Założycielka, Roxy Danckwerts, przyjęła go i została jego nową matką. Teraz Słoń Moyo dołącza do niej we wszystkich codziennych obowiązkach, pomagając w każdy możliwy sposób.

Przeczytaj także: Kooki – niechciany pies otrzymał drugą szansę!

Logicznym założeniem w tym przypadku jest to, że rozwój i dorastanie Moyo bardzo wszystko utrudni. Kiedy słoń był jeszcze dzieckiem, podążał za swym właścicielem przez sanktuarium dzikich zwierząt, ale ponad rok później wszystko się zmieniło.

Moyo na dobre i na złe, nadal chce wszędzie chodzić za swoim właścicielem, ale ponieważ rośnie bardzo szybko, jego rozmiar sprawia, że jest to coraz cięższe zadanie.

duży i mały słoń

Współistnienie słoń-człowiek sprawia, że ruchy w domu są chaotyczne. Słoń niszczy wszystko i tworzy sytuacje, które testują ludzką cierpliwość. Tylko wzajemna miłość między słoniem a jego właścicielką jest silna i trwała.

Moyo ważył ponad 220 kg przy narodzinach. Wszyscy widzieliśmy filmy, w których dzikie zwierzęta przystosowują się do życia domowego. Ale Moyo będzie musiał opuścić domostwo i  żyć w odpowiedniej przestrzeni natury w miarę upływu czasu. Ale póki co oboje cieszą się miłością, która wykracza poza wszelkie różnice w gatunkach.

Troska o słoniątko

Słonie potrzebują odpowiedniej uwagi personelu wyspecjalizowanego w codziennych czynnościach, takich jak: jedzenie, pielęgnacja skóry i ogromne zapotrzebowanie na wodę – nawet do 200 litrów dziennie z dodatkowym źródłem wody, jeśli temperatura jest bardzo wysoka.

Jeśli chodzi o tolerowanie ciepła, słonie afrykańskie mają większą tolerancję niż słonie azjatyckie, a jednym z powodów jest to, że ich siedlisko przez wieki przyzwyczaiło je do lepszego działania w trakcie wysokich temperatur.

Skóra słonia wymaga codziennej pielęgnacji, w tym uszu, wokół kłów, tylnych kończyn, brzucha i skóry wokół oczu. Martwy naskórek na plecach musi zostać usunięty, ponieważ samoistne oderwanie może zająć dużo czasu. Po kąpieli słoń powinien wyschnąć tak szybko, jak to możliwe, aby nie zmarzł.

Karmienie słoniątka, gdy dorasta

Aby nakarmić słonia, najlepiej użyć dużej butelki, która zawiera mieszankę odtłuszczonego mleka i oleju kokosowego. Chociaż na początku karmienie powinno odbywać się co trzy godziny, zmniejsza się ono do trzech razy dziennie, plus podgryzanie roślinności za każdym razem, gdy słoń spaceruje. Słoń potrzebuje mleka przez trzy lata a oleju kokosowego do 5 roku życia.

Przeczytaj także: Oliwa z oliwek – 3 przydatne sztuczki

Słoniątka wymagają dużo uwagi, kontaktu i sympatii. Potrzebują interakcji cały czas, dużo wody do zabaw i gier fizycznych, takich jak zapasy w grupie.

Nocą słoniątka lubią spać z dużym drapowanym kocem, aby zasymulować bliskość matki. Lubią też spać z innymi młodymi słonikami.

Ważna jest również socjalizacja – przebywanie razem z innymi członkami swojego gatunku w celu nauki komunikowania się ze sobą. Dzikie stada zazwyczaj akceptują osierocone słonie bardzo dobrze, ponieważ są bardzo towarzyskimi zwierzętami. Wykazują się dużą inteligencją i umiejętnościami stadnymi.